شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۲

آیت الله محسن مجتهد شبستری عصر روز جمعه در آیین پایانی دومین نمایشگاه فن آوری های نو و پیشرفته در تبریز اظهار کرد:…

آیت الله محسن مجتهد شبستری عصر روز جمعه در آیین پایانی دومین نمایشگاه فن آوری های نو و پیشرفته در تبریز اظهار کرد: تکیه بر توان داخلی و استحکام همه جانبه درونی کشور کلید واژهایی هستند که رهبری انقلاب بارها بر آنها تاکید فرمودند.

وی افزود: داشتن اقتصاد مقاومتی و توجه به آن راهکار توسعه و پیشرفت کشور است و در این خصوص در متون دینی نیز تاکید وجود دارد.

آیت الله مجتهدشبستری خاطرنشان کرد: استعدادی که در ایرانی ها وجود دارد، ایرانیان را به موفقیت های علمی رهنمون می سازد.

امام جمعه تبریز تشویق، پژوهش، خلاقیت و تحقیق را از ثمرات نمایشگاه های فن آوری دانست و افزود: این نمایشگاه ها موجب به ثمر رسیدن پژوهش ها و بالفعل شدن استعدادها و تحقیقات می شود و این فعالیت ها حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور خواهد بود.

آیت الله مجتهد شبستری گفت: توام شدن علم و دانش با صنعت موجب بقای جامعه می شود و کاربردی کردن علوم نقش عمده ای در پیشرفت کشور دارد.

وی اظهار کرد: دولت با جذب سرمایه گذاری های دانش بنیان و اجرای اصل 44 می تواند وضع داخلی کشور را تثبیت و زمینه پیشرفت بیشتر را فراهم کند.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: تحقیقاتی که هدفش خلق ثروت از فن آوری های نو است، مورد حمایت ماست.

اسماعیل جبارزاده اظهار کرد: باید برای فروش دانش و صنعتی کردن آن و معرفی ظرفیت ها به بخش مصرف بسیج شویم و در تجاری سازی محصولات پژوهشی تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: رمز بقا و حیات توجه به پیشرفت و توسعه به عنوان یک ضرورت است و دستگاه ها برای تحقق اهداف پژوهشگران و تحقیقات دانش بنیان باید همکاری و تلاش کنند.

جبارزاده با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: آذربایجان شرقی دارای ظرفیت ارزشمند و بالا برای تحقق فرامین و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری است.

دومین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته در تبریز با ارایه 590 طرح فناورانه در 125غرفه در مدت سه روز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار شد.

هدف از برپایی این نمایشگاه بستر سازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا تجاری سازی و نیز شناسایی توانمندی های علمی و پژوهشی و فناوری استان وزمینه سازی برای توسعه صادرات دانش فناوری و تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان است.

همچنین در حاشیه برپایی این نمایشگاه نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف در حوزه پژوهش و فناوری از قبیل نانوفناوری و صنعت، تبدیل ایده به محصول، مالکیت فکری، موفقیت و شکست شرکت های دانش بنیان و ارزش گذاری فناوری برگزار شد.

برپایی شش کارگاه مهارتی کشت بافت، مکاترونیک، ابزار دقیق، بازرسی جوش، BMS و رباتیک از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه بود.

7223/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *