جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۸

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شکست محاصره و آزادی آمرلی نقطه عطفی در حوادث اخیر عراق بود، اظهار کرد: اگر این شهر…

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شکست محاصره و آزادی آمرلی نقطه عطفی در حوادث اخیر عراق بود، اظهار کرد: اگر این شهر از محاصره داعشی‌های جنایتکار آزاد نمی‌شد تمام افراد این شهر که همگی شیعه هستند به دست داعش قتل‌عام می‌شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای امام خمینی (ره) با تبریک فرارسیدن میلاد امام رضا(ع) گفت: در آستانه 17 شهریورماه سالروز کشتار جمع بی‌شماری از مردم تهران به دست رژیم شاهنشاهی هستیم که در این روز مردم بی‌دفاع توسط رژیم شاه به رگبار بسته شدند و در این روز پرونده جنایات رژیم شاه قطورتر شد.

وی با اشاره به 20 شهریورماه سالروز شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی افزود: آیت‌الله مدنی شخصی مبارز بود که قبل از انقلاب اقدامات زیادی را برای پیروزی انقلاب اسلامی و از میان برداشته شدن رژیم طاغوت انجام داده بود.

وی با بیان اینکه هفته گذشته اجلاس مجلس خبرگان رهبری به ریاست نایب رئیس مجلس خبرگان برگزار شد، ادامه داد: در این اجلاس علاوه بر سخنرانی اعضاء مجلس خبرگان، علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی و آیت‌الله مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مهمانان این اجلاس بودند.

مجتهد شبستری تاکید کرد: در انتهای این اجلاس بیانیه‌ای که شامل خواسته‌های مردم متدین ایران بود قرائت شد که در آن از دولت خواسته شده است به دستورات و رهنمودهای 15 گانه رهبری عمل کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به سایر بندهای این بیانیه گفت: در این بیانیه از مسئولان و متولیان فرهنگی خواسته شده است که به دشمنان اجازه آسیب زدن به اعتقادات و باورهای جوانان کشور از طریق هجمه فرهنگی را ندهند.

وی با اشاره به این که اوضاع کشورهای یمن و عراق امیدوارکننده است، اظهار کرد: شهر آمرلی در عراق که هفتاد روز توسط داعشی‌ها محاصره شده بود آزاد و با این آزادی به دشمنان عراق ثابت شد که با هدایت مرجعیت و اتحاد مردم عراق دشمنان از پای درآمده و در آینده نزدیک داعشی‌ها از بین خواهند رفت.

وی در رابطه با اوضاع یمن تاکید کرد: اعتراضات مردمی یمن تاحدودی نتیجه بخش بوده و رئیس‌جمهور یمن با یک عقب‌نشینی آشکار دولت را منحل کرد و تا حدودی خواسته مردم برآورده شد ولی مردم تا برآورده شدن تمامی خواسته‌های خود به تظاهرات ادامه خواهند داد.

مجتهد شبستری افزود: رژیم صهیونیستی و نهضت عزل حاکمان استکبار و غیرمسلمان با استقامت مردم غیرتمند جهان اسلام در آینده نزدیک نابود خواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *