چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۸

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ابوالقاسم ˈغفوریˈ در جلسه شورای زکات شهرستان تفت که با حضور اعضای شورا امروز در دفتر امام…

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ابوالقاسم ˈغفوریˈ در جلسه شورای زکات شهرستان تفت که با حضور اعضای شورا امروز در دفتر امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه یکی از امور بسیار مهم و لازم در کنار اقامه نماز و امربه معروف و نهی از منکر بحث زکات می باشد بر گسترش فرهنگ پرداخت زکات برای کمک به نیازمندان و محرومین تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت زکات در شهرستان تفت بسیار خوب و نشان دهنده اقدامات خوب در این زمینه می باشد افزود:با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان می توان با تبلیغات و اطلاع رسانی در جمع مردم در مساجد و جلسات قرآنی این فریضه الهی را بیش از پیش پررنگ نمود.

امام جمعه تفت پرداختن به بحث خمس در کنار بحث زکات را نیز مهم دانست و گفت:می توان با گسترش این دو فریضه در کمک به نیازمندان و محرومین مخصوصا بحث ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه و بحث بهداشت و درمان مردم قدمهای بزرگی برداشت.

مدیر کمیته امداد شهرستان تفت هم در این جلسه با بیان اینکه زکات مستحبی در شهرستان در حال جا افتادن و پررنگ شدن هست گفت:در سال گذشته مردم شهرستان با پرداخت 4 میلیارد و300 میلیون تومان زکات توانستند رتبه اول استانی و رتبه چهارم کشوری را از آن خود کنند.

محسن علیزاده با تشکر از مردم و خیرین و با بیان اینکه سال گذشته مبلغ 500 میلیون تومان نیزبعنوان تشویقی در امر زکات جذب شده است گفت:نیت خیّرین بسیار خوب و خالصانه بوده و این مبالغ جهت رسیدگی به امور معیشتی محرومین و نیازمندان منطقه و اجرای طرحهای عمرانی شامل ساخت،توسعه و مرمت مساجد،حسینیه ها،مدارس و خانه عالم در مناطق محروم هزینه می شود.

مسئول زکات شهرستان نیز از اجرای طرح شجره طیبه با 50 درخت پلاک کوبی شده در مناطق مختلف شهرستان خبر داد و گفت:در صدد هستیم طرح رمان(انار)،جهیزیه،درمان و معیشت را نیز راه اندازی نماییم تا گستره وسیعی از نیازمندان و محرومین را زیرپوشش قرار دهیم.

حجت الاسلام میرفاتحی افزود:امیدواریم در سال جدید با همکاری و همراهی همه جانبه مسئولین و اعضای شورا در امر زکات و پرداخت آن قدمهای بزرگتری برداشته شود.

حجت الاسلام محمدعلی متوسل رییس اداره تبلیغات تفت هم با بیان اینکه فرهنگ زکات باید بیش از پیش در جامعه رونق پیداکند گفت:امروز امور فرهنگی،قرآنی و نماز بسیار ضعیف است و باید این مباحث را در جریان هزینه کرد زکات مورد توجه قرار داد.

بخشدار مرکزی تفت هم با اشاره به گستردگی شهرستان و وجود روستاهای زیاد گفت:پروژه های عام المنفعه زیادی در روستاها یا احتیاج است یا نیمه تمام مانده که می توان با برگزاری همایش بزرگی با حضور دهیاران و اعضای شورای اسلامی در مورد فریضه زکات اطلاع رسانی و برای حل مشکلات عام المنفعه و محرومین روستاهای دورافتاده نیز از طریق پرداخت زکات توسط خیرین اقدام نمود.

علی احمدیان آمادگی خود را برای برگزاری همایش و اطلاع رسانی به خیرین و نیکوکاران برای پر رنگ نمودن فریضه زکات اعلام کرد.ک/2

650/7547

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.