شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۵

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: برای جهش در اقتصاد و فرهنگ ، مدیریت…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: برای جهش در اقتصاد و فرهنگ ، مدیریت جهادی یک ضرورت به شمار می رود.

وی در ادامه در مورد دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با فرهنگیان نیز اظهار داشت: باید مسوولان بالادستی وزارت آموزش و پرورش با تیزبینی اوامر ایشان را پیگیری و اجرا کنند.

امام جمعه خلیل آباد در خصوص فریضه اعتکاف گفت: برای افرادی که نمی توانند در این سنت مهم شرکت کنند، مشارکت در تأمین مایحتاج، اغذیه و همکاری با دست اندرکاران سنت اعتکاف بسیار مهم است.

وی خواستار تبیین ارزش و جایگاه اعتکاف به عنوان یکی از عبادت ها در جامعه شد و افزود: اعتکاف یک عبادت فردی نیست بلکه جنبه اجتماعی دارد.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به فتوای تاریخی مرحوم میرزای شیرازی و سالروز جنبش تنباکو، گفت: جنبش تنباکو نمونه ای موفقیت آمیز از یک حرکت در تاریخ معاصر ایران است و پیروزی در آن مرهون پیوند ویژه رهبران مذهبی و مردم می باشد.

وی افزود : این پیوند از یک سو پایه های مشروعیت سلطنت را متزلزل ساخت و از سوی دیگر اقتدار سیاسی روحانیت را افزایش داد.

امام جمعه خلیل آباد بر توجه به موضوع ˈعفاف و حجاب ˈ در جامعه تاکیدکرد و گفت :گرفتن حجاب طبق فرمایش مقام معظم رهبری از ساده ترین و آسان ترین راه های باز کردن عنان گسیختگی شهوت است و دشمنان در طول تاریخ از این راه وارد شده اند.

7497/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.