جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمسعود سرافرازˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته دولت آباد افزود: حفظ ارزش های اسلامی…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمسعود سرافرازˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته دولت آباد افزود: حفظ ارزش های اسلامی و حرمت ماه مبارک رمضان بر همگان واجب است.

وی اظهار کرد: کسانی که به هر دلیل نمی خواهند یا نمی توانند در ماه رمضان روزه بگیرند باید حرمت این ماه را حفظ کنند.

امام جمعه دولت آباد افزود: در ماه رمضان گشت های نظارت و کنترل در سطح بازار باید فعال تر و جدی تر عمل کنند و اگر تخلفی مشاهده شد با عاملان تخلف برخورد قاطع شود.

وی از مسوولان بهداشت و سلامت محیط شهرستان هم خواستار نظارت جدی تری بر فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شد.

امام جمعه برخوار در تحلیل مسائل منطقه و عراق گفت: مبنای حکومت گروهک تروریستی داعش خلافت بنی امیه و بنی عباس است که با حمایت مستقیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در عراق و سوریه به کشتار شیعیان و مسلمانان دست می زنند.

حجت الاسلام سرافراز افزود: متأسفانه برخی کشورهای عربی و غربی با دادن پول و اسلحه و برنامه های جاسوسی، این گروه تروریستی را حمایت می کنند.

وی افزود: بعد از این که آیت الله سیستانی با یک فتوای نورانی از کیان و ملت عراق دفاع کرد و همه را برای مقابله با این افراد شرور فرا خواند، مسلمانان عراق و کشورهای اسلامی باید تلاش کنند تا داعش در عراق سرنگون شود تا فرصت ورود به کشورهای دیگر را پیدا نکند.

وی تاکید کرد: سرمایه فقه و فقاهت یعنی اینکه یک مرجع دینی که نه تفنگ دارد و نه شمشیر، با اسلحه قلم و بیان فقیهانه و عالمانه فرمان می دهد و هزاران نفر برای مقابله با گروه تکفیری داعش صف می بندند و حاضر به جانفشانی می شوند.

امام جمعه دولت آباد افزود: این گروهک تروریستی و خونخوار تهدید کرده است که اماکن اسلامی و ائمه اطهار (ع) را در عراق با خاک یکسان می کند که البته مسلمانان هرگز اجازه چنین غلطی را به آنها نخواهند داد.

وی در بخش دیگری با اشاره به رحلت حضرت ابوطالب و خدیجه در همین ماه مبارک گفت: پیامبر اکرم (ص) در مدت کوتاهی، دو یار و پشتیبان خویش را از دست داد و از این باب بسیار اندوهگین و ماتم زده بود و روزگار سختی را پشت سر می گذاشت به همین جهت، آن سال را ˈعام الحزنˈ یعنی سال اندوه نامیدند.

د/510/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.