جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۲

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: با توجه به جایگاه علم‌آموزی در دین مقدس اسلام، بی‌سوادی شایسته کشور اسلامی ایران…

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: با توجه به جایگاه علم‌آموزی در دین مقدس اسلام، بی‌سوادی شایسته کشور اسلامی ایران نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه زنجان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین “علی خاتمی” در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: سخت‌گیری مالی برخی از والدین در امر ازدواج جوانان، نه تنها دل‌سوزی نیست، بلکه زمینه به گناه آلوده شدن آنها را نیز فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از جوانان نیز به دلیل ترس از عدم تامین مالی، تن به ازدواج نمی‌دهند، گفت: خدای متعال در آیه 32 از سوره مبارکه نور، وعده تامین جوانانی که قدم در راه ازدواج می‌گذارند را داده است.

خاتمی تصریح کرد: اینکه عده‌ای ضعف مالی را بهانه عدم ازدواج خود می‌دانند به دلیل نداشتن باور قلبی به آیه‌های قرآن و وعده خدای متعال است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به مناسبت‌های پیش رو در هفته جاری، خاطرنشان کرد: حادثه 11 سپتامبر و عاملان حمله به برج‌های دوقلو هنوز در هاله‌ای از ابهام است و آمریکا هیچ‌گاه اجازه تحقیق و تفحص در این مورد را نداد، در حالی که این مسئله دست‌آویز آمریکا برای حمله به عراق و افغانستان به بهانه مقابله با تروریسم بود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه هفته گذشته به عنوان هفته جهانی مسجد نام‌گذاری شده بود، گفت: این نام‌گذاری در سال‌روز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی توسط رژیم غاصب صهیونیستی بود و تا به امروز طبق آمار ارائه شده 200 مسجد در سرزمین‌های اشغالی توسط صهیونیست‌ها تخریب شده است که این امر بر ضرورت ورود جدی همه جوامع اسلامی به موضوع حمایت از فلسطین تاکید می‌کند.

خاتمی با اشاره به 17 شهریور، سال‌روز مبارزه با بی‌سوادی، تصریح کرد: علی‌رغم همه تاکیداتی که دین مبین اسلام بر علم‌آموزی دارد، ولی هنوز در کشور اسلامی شاهد بی‌سوادی برخی از افراد هستیم و این امر به هیچ عنوان برازنده چنین کشوری نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *