جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۵

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: مردم استان مشتاقانه در انتظار حضور رئیس‌جمهور در زنجان هستند. به گزارش خبرنگار…

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: مردم استان مشتاقانه در انتظار حضور رئیس‌جمهور در زنجان هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین “علی خاتمی” در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، گفت: پایتخت شور و شعور حسینی در آستانه محرم، در انتظار سفر رئیس‌جمهور است.

وی ادامه داد: این اولین سفر رئیس‌جمهور پس از سفر موفقیت‌آمیز به سازمان ملل است که طی آن به دفاع همه‌جانبه از موضع بر حق ایران اسلامی از همه ملل و جناح‌ها پرداخت.

خطیب نمازجمعه زنجان یادآور شد: امامت رمز ماندگاری در مکتب شیعه است و در دوران غیبت این وظیفه خطیر توسط ولی‌امر مسلمین صورت می‌گیرد. این رهبری است که باعث قوام و ماندگاری دین اسلام در کشور شده و همواره تلاش دشمنان در خدشه‌دار کردن مقام ایشان بوده است.

وی با بیان این‌که ایران همواره در مقابل اسرائیل ایستاده است، خاطرنشان کرد: اگر می‌بینید که دشمنان به کشورهایی چون عراق و سوریه چشم دوخته‌اند، به این خاطر است که ایران به همراه عراق و سوریه می‌تواند مقابل اسرائیل ایستادگی کند و به همین دلیل رادیو فرانسه اعلام می‌کند که مشکل آمریکا و ایران به اصل نظام جمهوری برمی‌گردد و مشکل این دو کشور بر سر مسئله انرژی هسته‌ای نیست.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان، یادآور شد: در این خصوص روایات مختلفی توسط پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) ارایه شده و اولین هسته مقدس این خانواده، زن است.

وی با اشاره به نزدیکی سال‌روز شهادت شهید مصطفی خمینی، ادامه داد : ایشان از نظر علمی در جایگاه بلندمرتبه‌ای قرار داشتند و امام راحل همواره می‌فرمودند که امیدوار است که مصطفی برای اسلام و مسلمین سودمند باشد.

خاتمی با بیان این‌که اجتماع و توجه به مسایل جامعه یکی از مباحث مورد تأکید اسلام است، تصریح کرد: در اسلام ضمن توجه به عبادت‌های فردی، عبادت‌های جمعی نیز مورد توجه است. در ادیان مختلف فردسازی مورد توجه است، ولی دین مقدس اسلام هم فرد و هم اجتماع را مدنظر دارد، چرا که هر فرد با انجام فریضه شخصی خود می‌تواند گامی به سوی انجام فرایض جمعی بردارد، به همین دلیل است که دین اسلام همواره به برگزاری نماز به صورت جماعت اشاره دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.