جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۶:۲۱

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: وظیفه مسئولان تلاش برای اقامه نماز از طریق فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و رفع موانع در…

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: وظیفه مسئولان تلاش برای اقامه نماز از طریق فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و رفع موانع در این حوزه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین “علی خاتمی” در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان اظهار کرد: خدای متعال در آیه 41 از سوره مبارکه حج، وظیفه مسئولان و افراد دارای قدرت در سطح جامعه را تلاش در راستای اقامه نماز عنوان کرده است که منظور از اقامه نماز کمک در ایجاد زیرساخت لازم برای رویکرد جدی از سوی عموم مردم جامعه در انجام و ادای فریضه نماز است.

وی افزود: در جامعه‌ای که نماز رواج داشته باشد شاهد بدی‌ها نخواهیم بود، زیرا نماز جامعه را از بدی‌ها و منکرات حفظ کرده و به سمت صلاح پیش می‌برد.

خاتمی با بیان اینکه امام حسین (ع) در ظهر عاشورا و در میان جنگ نیز توجه ویژه‌ای به اقامه نماز اول وقت داشتند، تصریح کرد: همه عزاداران در این روز با تاسی بر این توجه امام همام پس از شنیدن صدای اذان ظهر از عزاداری دست کشیده و همگی در صف‌های منظم، نماز ظهر عاشورا را اقامه کنند.

وی با اشاره فرا رسیدن سال روز تسخیر لانه جاسوس آمریکا، به دستاوردهای تسخیر لانه جاسوسی اشاره و اظهار کرد: تثبیت خط امام به عنوان راه سالم و توانمند انقلاب اسلامی، افشای چهره سازشکاران و در هم شکستن قدرت استکبار، از جمله دستاوردهای تسخیر سفارت آمریکا توسط جوانان و نوجوانان انقلابی بود.

امام جمعه زنجان تاکید کرد: این روز که در سال جاری مصادف با روز عاشورای حسینی است، قطعاً با شکوه بیشتری برگزار می‌شود و استکبارستیزی امام حسین(ع) نیز سرلوحه زندگی همه مسلمانان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *