جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۷

امام جمعه شهر سنندج گفت: دشمنان همواره می‌کوشند تا با ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در جوامع اسلامی بر افکار و عقاید جوانان مسلمان…

امام جمعه شهر سنندج گفت: دشمنان همواره می‌کوشند تا با ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در جوامع اسلامی بر افکار و عقاید جوانان مسلمان تسلط پیدا کرده و اهداف شوم خویش را محقق کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه شهر سنندج، امروز، 25 مهر در نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه خداوند در قرآن دستوراتی را برای حفظ حجاب و عفاف در زنان و مردان قرار داده است، اظهار کرد: برای خشنودی و رضای الهی باید این دستورات و فرامین را در زندگی ساری و جاری کنیم.

وی با اعلام اینکه خداوند متعال، مردان مسلمان را بر بستن چشمان خود به روی نامحرمان، حفاظت از شرم و حیا و جلوگیری از خیانت دستور داده است، افزود: زنان مؤمنه را نیز به پوشیدن خود از نامحرمان، حفظ حجاب و عفاف، ظاهرنکردن آرایش و زینت خود و نگاه داشتن چشمان خود از آنچه به آن نهی شده است، امر می‌کند.

ماموستا خدایی با اشاره به اینکه دشمنان امروز به حقانیت اسلام پی برده‌اند، بیان کرد: دشمنان اسلام براین اساس برای توطئه‌ به منظور ضربه زدن به عفت و حیای زنان و مردان مسلمان برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نگاه کردن به نامحرم مقدمه‌ای برای شروع گناه و دچار شدن به مصیبت است، تأکید کرد: حفظ عفت و حیا برای زن و مردم لازمه رسیدن به قرب الهی است.

امام جمعه سنندج گفت: یکی از زنان نویسنده انگلیسی در این زمینه می‌نویسد، “آزادی زن و مرد در غرب آرام آرام عشق و علاقه را در خانواده‌های غربی از بین برده است و دیگر هیچ خانواده‌ای وجود ندارد تا در کنار آن به آرامش برسد لذا برای نجات جهان غرب باید با الگوگیری از مسلمانان هنر بزرگ عشق به خانواده را بنیان نهاد.”

وی ادامه داد: با دقت در این نوشته می‌توان به حقیقت آنچه در اسلام برای حفظ خانواده و اجرای فرامین اسلامی بین اعضای خانواده آمده به درستی پی برد و روز به روز برای تحکیم و استواری نهاد خانواده تلاش کرد.

امام جمعه شهر سنندج به آثار و برکات توبه در دین اسلام اشاره کرد و گفت: توبه یعنی بازگشت به سوی خدا و خداوند نیز تمام درهای رحمت خود را بر توبه‌کنندگان باز گذاشته است. فرد مسلمان در صورت لغزش یا گناه می‌تواند به سوی خدا بازگردد و توبه کند.

وی تأکید کرد: توبه به معنای طلب استغفار و بخشش از خداوند متعال است که خداوند در آیات قرآن به آن دستور داده است. توبه کردن از گناه و معصیت‌هایی که در طول زندگی از انسان سرزده است باعث می‌شود تا انسان به رستگاری برسد.

وی با گرامیداشت فرارسیدن هفته اولیاء و مربیان یادآور شد: باید پدران و مادران با مربیان مدارس ارتباط بیشتری داشته باشند تا چتر علم و دانش در استان گسترده‌تر شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.