جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۱۰:۵۰

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی ثباتی مقدم در خطبه های نماز جمعه این هفته ششتمد، افزود: حضرت علی(ع) بهترین و…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی ثباتی مقدم در خطبه های نماز جمعه این هفته ششتمد، افزود: حضرت علی(ع) بهترین و بالاترین عزت برای خودش را بندگی خدا می دانستند و افتخارش بندگی خدا بود.

وی ادامه داد: امیر مومنان تبلور ایثار بود و در شرایط سخت در کنار پیامبر اسلام (ص) حضور داشت و در زمانی که دشمن قصد جان پیامبر را داشت جانش را سپر حفظ جان آن حضرت قرار دادند.

خطیب جمعه ششتمد گفت: حضرت علی (ع) مظهر شجاعت است و در جنگ های متعدد هیچگاه پشت به دشمن نکرد و مظهر زهد و ساده زیستی بود در حالی که در اثر تلاش فراوان ثروت زیادی داشت ولی ساده زیست بود و ثروت خود را در راه اسلام هزینه می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ثباتی مقدم به حوادث اخیر غزه اشاره کرد و افزود: روز قدس روز برائت از مشرکین ، روز اعلام بیزاری از صهیونیست است و روز قدس نماد وحدت جهان اسلام به شمار می رود.

وی گفت: روز قدس یادگار امام راحل است و شرکت در راهپیمایی روز قدس با قصد قربت یک تکلیف است.

امام جمعه ششتمد به سالروز فتح مکه اشاره کرد و افزود: در فتح مکه درسهای فراوانی وجود دارد که عفو عمومی پیامبر اسلام(ص) نسبت به همگان و کشیدن خط بطلان بر تبعیض از مهم ترین آنهاست.

7499/659

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.