جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۷:۴۷

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری‌ با تاکید براینکه این شخصیت بزرگ از افراط و تفریط به دور بود، آیت الله مهدوی‌کنی…

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری‌ با تاکید براینکه این شخصیت بزرگ از افراط و تفریط به دور بود، آیت الله مهدوی‌کنی را مرد اعتدال خواند و تصریح کرد: این عالم ربانی در همه امور فردی، اجتماعی و سیاسی اعتدالی بر اساس دستورات دینی و اسلامی داشت و هیچ گاه در رفتار و موضع گیری‌ها از مرز دین خارج نشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام، جمعه دوم آبان‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه زینت بودن برای اهل بیت(ع) را یکی از دغدغه‌های مدام و مستمر اهل تقوا دانست.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که می‌فرمایند: شما شیعیان زینت ما اهل بیت باشید، مایه ننگ و عار ما نباشید، شیعه واقعی اهل بیت عصمت و طهارت را مطیع محض و عامل به دستورات آنان دانست و گفت: شیعه واقعی تمام ابعاد زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود را مطابق با دستورات و سیره و روش اهل بیت(ع) قرار می دهد.

حجت الاسلام نکونام با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله مهدوی‌کنی به بیان سیره مبارزاتی و ویژگی‌های اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی این شخصیت انقلابی و عالم پرداخت و ویژگی‌های رفتاری ایشان را الگویی بی‌بدیل برای تمام آحاد مردم جامعه و به ویژه سیاستمداران و مسئولان دانست.

وی با بیان اینکه آیت الله مهدوی‌کنی در همه عرصه‌ها مرد باور و عمل بود، عملگرایی و باورمندی را دو ویژگی بارز این عالم مجاهد بیان کرد و افزود: این عالم ربانی با تلاش و کوشش وصف ناپذیر به آنچه که باور عقلی و قلبی داشت عمل می‌کرد.

حجت الاسلام نکونام با تاکید بر اینکه این شخصیت بزرگ از افراط و تفریط به دور بود، آیت الله مهدوی‌کنی را مرد اعتدال خواند و تصریح کرد: این عالم ربانی در همه امور فردی، اجتماعی و سیاسی اعتدالی بر اساس دستورات دینی و اسلامی داشت و هیچ گاه در رفتار و موضع گیری‌ها از مرز دین خارج نشد.

وی آزاد بودن و حر از تعلقات مادی و دنیایی را یکی از ویژگی‌های مشهود آیت الله مهدوی‌کنی برشمرد و گفت: آیت الله مهدوی‌کنی هیچ‌ گونه وابستگی به زرق و برق دنیا و پست مقام زودگذر آن نداشت و این ویژگی مهم را تمام نزدیکان و آشنایان و کسانی که از دور با ایشان ارتباط داشتند تایید می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه یاد، نام و ذکر خدا در زندگی آیت الله مهدوی‌کنی به معنای واقعی کلمه متجلی بود خاطرنشان‌کرد: یاد و نام حجت خدا حضرت امام زمان(عج) در لحظه لحظه زندگی این مرد خدا وجود داشت و ذکر مستمر ایشان یا صاحب زمان ادرکنی بود و سرانجام همین دلدادگی وابستگی رمز موفقیت و سربلندی او در دنیا و آخرت شد.

حجت الاسلام نکونام ایجاد پیوند بین حوزه و دانشگاه را یکی از دغدغه‌های مستمر این عالم بزرگ دانست و گفت: آیت الله مهدوی‌کنی پیوند بین حوزه و دانشگاه را مایه اصلاح و رشد جامعه می‌دانست از همین رو برای تحقق این مهم دانشگاه امام صادق (ع) را با تمام رشته‌های دانشگاهی اما با رنگ و بویی حوزوی تاسیس‌کرد.

وی با تاکید بر لزوم الکوگیری از سیره و منش آیت الله مهدوی‌کنی در لحظه لحظه زندگی، پاسداری از اهداف و ارزش‌های انقلاب را یکی دیگر از ویژگی‌های بارز این شخصیت فقیه برشمرد و افزود: آیت الله مهدوی‌کنی در راستای تحقق و پاسداری از اهداف و اندیشه‌های انقلاب ثابت قدم و کوشا بود و بارها عنوان کرده‌ بود که «خدایا ما را با محبت به امام خمینی(ره) بمیران »

حجت الاسلام نکونام با بیان اینکه آیت الله مهدوی‌کنی هیچ‌گاه اهل هیاهو ، شعار و حاشیه‌ سازی نبود، آرامش در عین‌ حال استوار و مقاوم بر روی ارزش‌ها، اعتقادات و اهداف انقلاب را از دیگر ویژگی‌های بارز این شخصیت بزرگ عنوان کرد.

وی عالم به زمان بودن و تلاش برای هدایتگری و ارشاد جامعه به سمت کمال را یکی دیگر از ویژگی‌های آیت الله مهدوی‌کنی عنوان کرد و گفت: خدای متعال به واسطه اخلاص و ایمان بی‌بدیل و ایستادگی او در برابر تمام شیاطین درون و بیرون این عالم ربانی را عالم به زمان قرار داده بود.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان آیت الله مهدوی‌کنی فطرت خود را از نوجوانی و جوانی از آلودگی‌ها، شهوات و شیطان درون و بیرون حفظ کرد و هر کس که فطرت خود را این چنین پاک نگه دارد به طور قطع به فلاح و رستگاری خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *