جمعه، ۱۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۸

امام جمعه شیراز با تبریک به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار گفت: خبرنگار چشم و گوش جامعه محسوب می‌شود و چشم و…

امام جمعه شیراز با تبریک به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار گفت: خبرنگار چشم و گوش جامعه محسوب می‌شود و چشم و گوش جامعه باید امین بوده و امانت را در نقل رعایت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در نمازجمعه این هفته شیراز گفت: خبرنگار اگر به رسالتش توجه کند، باعث نجات مردم و جامعه و آگاه‌سازی آنان به مسائل اصلی و تاثیرگذار خواهد بود.

وی با تصریح اینکه مجموعه خبرنگاران و خبرگزاری‌ها باید متوجه این اصل مهم باشند، خاطرنشان کرد: خبرگزاری‌ها و فضای رسانه‌ای جهان، جنگ‌ها را توجیه و صلح‌ها را امضا کرده و با فضاسازی می‌توانند حق را باطل جلوه داده و باطل را در لباس حق معرفی کنند و این نتیجه بهره‌برداری استکبار از این امکانات و فضا است.

آیت‌الله ایمانی با تاکید بر اینکه بهره‌برداری مناسب از فضای حقیقی و مجازی رسانه‌ای، یک ضرورت مهم امروز است، خاطرنشان کرد: خبرنگاران و خبرگزاری‌ها نقش اساسی در صلاح و فساد جامعه دارند، همین معنا است که قرآن مجید داستان یک خبرنگار که باعث نجات قومی از پرستش خورشید را نقل می‌کند.

امام جمعه شیراز خبررسانی هدهد، در داستان سلیمان نبی و ملک صبا را عامل نجات یک جامعه از شرک برشمرد و گفت: حرکت یک خبرنگار و خبرگزاری می‌تواند موجب رهایی و نجات یک جامعه شود.

آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به وقایع غزه و برقراری آتش‌بس در این منطقه، گفت: 30 روز از جنگ اسرائیل با مردم بی‌دفاع و مظلوم و غیرنظامی غزه گذشت، محاصره نظامی، اقتصادی، جغرافیایی به همراه حملات شدید هوایی، زمینی و دریایی به مردم غزه سپری شد اما پرسش این است که اسرائیل به آنچه می‌خواست دست یافت.

وی توضیح داد: اهداف مختلفی برای اسرائیل متصور بوده و هست، عمده اهداف استکبار و اسرائیل، خلع‌سلاح حماس به‌عنوان نیروی مقاومت، است، می‌خواهد حماس سلاح نداشته باشد، مانند تشکیلات خودگردان فلسطین، دوم اینکه قصد دارد خط مقاومت در منطقه شکسته و خط سازش حاکم شود و سوم اینکه غزه به تشکیلات خودگردان ملحق شود و حکومت مستقل نباشد.

خطیب جمعه شیراز گفت: اگر این اهداف تامین شده باشد به‌معنای پیروزی اسرائیل و اگر تامین نشده باشد به معنای شکست اسرائیل در جنگ سی روزه است.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به آمار شهدا و مجروحان غزه در این جنگ، تصریح کرد: آیا این کشتار وحشیانه و این‌همه تخریب و ویرانی، آیا ادعای اسرائیل که تونل‌های غزه تخریب و سلاح‌های مقاومت تمام شده، صحیح است. بهتر اینکه از خود اسرائیلی‌ها بشنویم که می‌گویند در خانه‌هایمان امنیت نیست زیرا ممکن است در زیر هر خانه تونل فلسطینی‌ها حفر شده باشد.

وی با تصریح اینکه جنگ سی‌روزه نتوانست مقاومت مردم مسلمان غزه را بشکند، گفت: نه‌تنها غزه به حکومت خودگردان فلسطین نپیوست بلکه مردم بسیاری از نقاط تحت مدیریت خودگردان هم به مسلمانان غزه پیوستند.

آیت‌الله ایمانی راه مقاومت را راهی برشمرد که مسیر آن توسط امام راحل ترسیم شده است و تاکید کرد که همچون مردم ایران،‌ فلسطینی‌ها هم روزی بر قله‌های پیروزی خواهند ایستاد.

امام جمعه شیراز بابیان اینکه بیش از 497 سرباز و 112 افسر اسرائیلی در این جنگ کشته شده و 300 نفر خودزنی و 116 نفر خودکشی کردند، این آمار را در تاریخ اسرائیل بی‌نظیر دانست و گفت: آقای اوباما و هم‌ پالکی‌ها و همکاران او و نتانیاهو بدانند که باز هم در جنگ سی‌روزه علی‌رغم کشتار ناجوانمردانه زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع، بنا به اعتراف روزنامه‌های خودشان، شکست خوردند و سربازان اسرائیلی از غزه فرار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با یادآوری هشتم شوال، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط تکفیری‌های وهابی، گفت: چرا بعضی افراد خود را به‌عنوان مسلمان معرفی می‌کنند و به‌خودشان حق می‌دهند که مقدسات جامعه اسلامی را بازیچه گرفته و با امیال غلط نشات گرفته از صهیونیست‌ها با مقدسات جامعه بازی کنند.

آیت‌الله ایمانی تصریح کرد: جامعه اسلامی ما نیاز دارد که در مسئله حقوق بشر از تمام ظرفیت‌ها استفاده کند.

به گزارش ایسنا، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز،‌ مسعود رستگار، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.