جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈمجتبی میردامادیˈ در خطبه های نماز جمعه اصفهان که در مسجد امام (ره) برگزار شد، خطاب به…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈمجتبی میردامادیˈ در خطبه های نماز جمعه اصفهان که در مسجد امام (ره) برگزار شد، خطاب به نمایندگان مجلس گفت: خیلی راحت وزارت ورزش و جوانان را تصویب کردید ولی با گذشت 35 سال از انقلاب و با وجود توصیه امام در وصیت نامه ایشان، برای تاسیس وزارت امر به معروف و نهی از منکر کاری نکرده اید.

وی با انتقاد از گسترش استفاده از قلیان در پارکها با وجود تحریم برخی مراجع و هشدار پزشکان اظهار کرد: ما نمی گوییم مردم را به زور به بهشت ببرید اما می گوییم نگذارید مردم به جهنم بیفتند زیرا ما مسوول جامعه هستیم.

وی با اشاره به وضعیت بدحجابی در کشور گفت: اگر مسلمانی از کشورهای مسلمان وارد کشور شود ما خجالت می کشیم.

امام جمعه موقت اصفهان همچنین با بیان اینکه روزه خواری در ملا عام مورد نکوهش اسلام است، اظهار کرد: باید قاطعانه جلوی گناهان آشکار و گناهانی که جامعه را به تباهی و فساد می کشاند گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین میردامادی همچنین اسراف در مصرف آب را عملی مخالف تعالیم اسلامی بیان کرد و افزود:

اگر کسی بیش از میزان نیاز خود آب مصرف کند مرتکب تضییع حق الناس شده است.

وی تلاش مسوولان برای حل معضل آب در استان اصفهان را خواستار شد و گفت: مردم اصفهان از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی گلایه مند هستند، شاید در موضوع آب سستی نشان داده اند.

وی به سازمان آب نیز توصیه کرد که اعتدال را برای همه مردم رعایت کند زیرا در برخی منطقه های اصفهان آب حتی به طبقه چهارم ساختمانها نیز به راحتی می رسد ولی در برخی محله های فقیر نشین در شبانه روز تنها یکی دو ساعت آب پیدا می شود.

حجت الاسلام میردامادی در بخش دیگر خطبه ها به مناسبت روز 14 تیر و هفتم ماه رمضان که روز شهرداری و دهیاری هاست، اشاره کرد و گفت: مردم از شهرداری ها گلایه دارند و باید یک مقدار در مورد برخی هزینه ها سخت گیریها را نسبت به مستضعفین و مردم محروم کم کنید.

امام جمعه موقت اصفهان همچنین با اشاره به سالروز تصویب تحریم های آمریکا علیه مردم ایران در سال 59 اظهار کرد: شما طرفدار دموکراسی نیستید و فقط به دیکتاتوری خود معتقد هستید.

وی خطاب به امریکاییها گفت: شما سرمایه ملتی را که انقلاب کرده بود و باید به او کمک می کردید و ملتی که حقوق انسانی را طبق ارزشهای اسلامی رعایت می کند، تحریم کردید.

وی یادآور شد: امروز انرژی هسته ای بهانه تحریم است زیرا در سال 59 که ما انرژی هسته ای نداشتیم نیز آنها ما را تحریم کردند.

وی با اشاره به ابعاد مختلف تحریم های دشمن گفت: اگر درهای آسمان و زمین را به روی این ملت ببندید ایمان و تقوای این ملت نمی گذارد آنها ذلیل بمانند.

پ/510/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.