جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۴

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام کاظم صدیقی روز جمعه در دومین روز برگزاری سومین دوره آموزشی سرگروه های صالحین بسیج رسانه ملی…

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام کاظم صدیقی روز جمعه در دومین روز برگزاری سومین دوره آموزشی سرگروه های صالحین بسیج رسانه ملی در مشهد خطاب به این جمع افزود : در این پیوند با قرآن باید به جایی برسیم که جز خدا ، چیزی در وجود و درون مان نباشد و هر کسی بر ما بنگرد جز خدا و یاد او نبیند.

وی اظهارداشت : تا صالح نباشیم نمی توانیم صالح پروری کنیم و اگر صالح پرور نباشیم زمینه ظهور امام صالحان هم فراهم نمی شود.

امام جمعه موقت تهران افزود : علت آنکه امام زمان حضرت مهدی (عج) ظهور نمی کند آن است که ما آمادگی برای صالح شدن نداریم.

وی با اشاره به اینکه تا الهی نشویم ، نور معنویت ما را در بر نمی گیرد و قدم نخست در این راه یافتن خود و خودشناسی است ، گفت : باید کوه عنانیت را در هم کوبید تا خدا را دید و صالح شد و این امر به مراقبه و مجاهدت نیاز دارد.

حجت الاسلام صدیقی در ادامه به اهمیت نماز در زندگی اشاره کرد و افزود : نماز خیر العمل است باید بواسطه آن نورانی شد و هر روز خلوص و حضور قلب ما بیش از گذشته شود.

رییس مرکز بسیج صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز در این همایش گفت: رسانه ملی با بیش از 40 هزار عائله و نیرو باید در حوزه فرهنگی و تفکر انقلابی بیش از پیش اثر گذار باشد.

علی اصغر جعفری در مورد فعالیت های بسیج افزود: اکنون نزدیک به 14 هزار نفر در این رسانه عضو بسیج هستند که اگر همه آنها معتقد ، هوشمند و با بصیرت عمل نمایند، بطور قطع می توان شرایط موجود را متحول کرد.

وی با تاکید بر ارتباط بیشتر اعضای بسیج با یکدیگر، گفت : اگر این تشکیلات منظم ، دقیق ، منسجم و سازمان یافته باشد، می توان تاثیر گذار بود و برای این امر باید چاره ای اندیشید.

جعفری اظهارداشت : آنگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند باید همانند قبل از انقلاب، چهره به چهره ، کادر سازی صورت گیرد.

وی گفت :در رسانه ملی افراد توانمند، معتقد و فهیم زیادی وجود دارند که عضو بسیج نیستند اما از جانبازان و بچه های جبهه و جنگ می باشند که به آنان فرصت داده نشده و در جلسات ما یکبار هم دعوت نشده اند لذا باید از توان آنان استفاده شود.

وی افزود : این سازمان بزرگ ، امانتی در اختیار ما است و باید برای فردای این سازمان مدیر تربیت کنیم در حالی که نظام کادر سازی و تربیت نیروی انسانی مشخصی نداریم.

وی اظهار داشت : اگر روند کنونی را ادامه دهیم به طور قطع در آینده دچار مشکل می شویم زیرا بر روی تربیت نیروی انسانی کار نکردیم و به مجموعه خوراک لازم را نداده ایم.

وی با اشاره به اینکه ساختار بسیج صدا و سیما از دو سال قبل بعنوان یک سازمان تخصصی در حوزه رسانه مصوب شده است ، گفت : هم اینک در کنار سازمان اصلی صدا و سیما یک سازمان مینیاتوری مشابه توسط بسیج ایجاد کرده ایم و به ازای هر یک از معاونت های صدا و سیما یک حوزه و به ازای هر شبکه یک پایگاه وجود دارد.

جعفری افزود : ما اکنون هفت حوزه سایبری با دو هزار و 500 نیروی فعال داریم و بزرگترین عملیات سایبری در حوزه مقاومت در بسیج رسانه صدا و سیما شکل گرفته است .

وی گفت : کارهای زیادی انجام شده است اما همه اینها به اندازه یک قطره در مقابل بحث تربیت نیروی انسانی و کادر سازی ارزش ندارد زیرا نیازمند تربیت نیروهای توانمند و متخلق به اخلاق دینی هستیم .

رییس بسیج رسانه ملی افزود : ما باید همه نیروهای متخصص ، توانمند و مومن را جذب کرده و آموزش دهیم.

2713/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.