جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۰

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈمهدی عرب پورˈ عصر پنجشنبه در چهارمین نشست مثلث توسعه شهرستان کرمان در فرمانداری از طرح مثلث توسعه…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈمهدی عرب پورˈ عصر پنجشنبه در چهارمین نشست مثلث توسعه شهرستان کرمان در فرمانداری از طرح مثلث توسعه اقتصادی به عنوان ایده ای نو و ابتکار استاندار کرمان نام برد و افزود: استاندار این طرح را با جدیت پیگیری می کند.

وی ادامه داد: استاندار کرمان طرح مثلث توسعه استان کرمان را با سفر به شهرستان ها پیگیری می کند.

وی ضلع اصلی مثلث توسعه را سرمایه گذاران معرفی کرد و گفت: این قشر می توانند با اعتماد و قدرت بیش از پیش اکنون وارد صحنه سرمایه گذاری در استان کرمان شوند.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه مسوولان بارها مشکل اشتغال را مطرح کرده اند، بیان کرد: با کارها و بودجه های دولتی این مشکل رفع نمی شود بلکه باید با به میدان آمدن بخش خصوصی این مشکل رفع شود که البته صدقه جاریه است.

وی از اعضای مثلث توسعه اقتصادی شهرستان و استان کرمان خواست با همت بیش از پیش در راستای رفع موانع و پیشبرد اهداف این طرح تلاش کنند.

حجت الاسلام عربپور، همچنین به نقل از امام سجاد (ع) مومن را دارای پنج ویژگی دانست و ادامه داد: ورع و پرهیزگاری خاص در خلوت، صدقه دادن در حال نداشتن و کمی مال، صبر به هنگام مصیبت، حلیم بودن به هنگام غضب و راستگو بودن به هنگام ترس خصوصیات مومن است.

وی با استناد به آیات و روایات دین مبین اسلام بر صدقه دادن تاکید کرد و افزود: صدقه بر دو نوع جاری و عادی است که در نوع جاری آن کسی که صدقه را می دهد تا سالیان بعد نیز از ثواب آن بهره مند می شود.

امام جمعه موقت کرمان گفت: کسی که سنت های حسنه را نیز احیا می کند تا ابد اجر خواهد برد.ک/2

7433/8154

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.