شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۰۶:۳۸

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان شاگردپروری را از برجسته‌ترین ویژگی‌های آیت الله انواری دانست و خطاب به مدیران استان…

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان شاگردپروری را از برجسته‌ترین ویژگی‌های آیت الله انواری دانست و خطاب به مدیران استان گفت: مدیر خوب باید ضمن کار کشیدن از نیروها، کادرسازی کند و نسبت به تربیت مدیران شایسته همت گمارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، آیت‌الله غیاث الدین طه محمدی روز شنبه پنجم مهرماه در مراسم بزرگداشت آیت الله انواری، اظهار کرد: آیت الله انواری در شاگردانش انگیزه‌های قوی ایجاد می‌کرد و به طلبه‌های ساده بهای زیادی می‌داد.

وی که آیت الله انواری را تاثیرگذارترین فرد در زندگی‌اش می‌داند، با اشاره به اوایل انقلاب و حوادث آن زمان، گفت: آن روزها بسیاری از علما توجیه نبودند و بسیاری هم از ادامه راه ناامید شده و منصرف می‌شدند، اما آیت الله انواری با روشنفکری، اعتماد و توکل به خدا 13 سال زندان و شکنجه گاه‌های ساواک را تحمل کرد و به مبارزه خود ادامه داد.

امام جمعه همدان در ادامه با بیان این‌که علما تنها افراد زنده در جامعه هستند و اکثریت جامعه در بی‌خبری و غفلت به سر می‌برند، یادآور شد: علما حق هدایت بر گردن ما دارند، به طوری که پس از حق خدا، هیچ حقی بالاتر از حق هدایت نیست. علما در زندگی‌شان اول جهاد کرده و دین خدا را فهمیدند سپس دین خدا را به ما رساندند.

به گزارش ایسنا؛ این مراسم با حضور خانواده آیت الله انواری و جمعی از بزرگان و مسئولان استان در مسجد مهدیه شهر همدان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *