پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۴:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی ظهر پنج شنبه در همایش تکریم از خیرین خادم عتبات عالیات استان لرستان با…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی ظهر پنج شنبه در همایش تکریم از خیرین خادم عتبات عالیات استان لرستان با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات علاوه بر جمع آوری کمکهای مردمی اقدامات و تلاشهای فرهنگی فراوانی را انجام داده است اظهار داشت: از جمله ای اقدامات فرهنگی اجرای طرح “از بهشت تا بهشت” بود که از این طریق دلهای همه را متوجه امام حسین(ع) کرده و محبت اهل بیت در دلها بیشتر شد.

وی با بیان اینکه علمای علم اخلاق سرچشمه فضیلتهای انسانی را سه چیز عنوان می کنند گفت: صداقت، عدالت و محبت از جمله این سه موضوع است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هر کدام از این سه عامل ریشه بسیاری از صفات اخلاقی است عنوان کرد: صداقت پایه و اساس اخلاق است که باید همواره در گفتار و رفتار انسانها وجود داشته باشد.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به بحث عدالت اشاره کرد و گفت: عدالت پایه و اصل است و هدف از بعثت پیامبران نیز برقراری عدالت بوده و امروز نیز انتظاری که برای ظهور امام زمان(عج) می کشیم نیز برای برقراری عدالت است.

وی با بیان اینکه آفرینش بر پایه عدالت استوار است ادامه داد: این امر همواره باید در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی ما مطرح باشد چرا که عدالت ریشه خیلی از صفات اخلاقی و انسانی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع محبت اشاره کرد و گفت: محبت نیز سرچشمه فضیلتهای انسانی است و دین اسلام نیز چیزی جزء محبت نیست.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه پیام همه ادیان الهی نیز محبت است عنوان کرد: محبت همواره باید در وسعت کامل در زمینه های محبت به خدا، رسول خدا، اهل بیت، انسانها، پدر و مادر و … باشد.

وی با تاکید بر اینکه در اسلام هیچ چیزی به اندازه محبت امام حسین(ع) سفارش نشده است گفت: احادیت و روایات فراوانی در زمینه محبت امام حسین(ع) وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه محبت به سه وجه محبت با زبان، قلب و همچنین عملی بوده که محبت عملی از همه بالاتر است بیان داشت: از نشانه های محبت تبعیت و ولایت پذیری، صبر و استقامت در راه خدا و همچنین بذل جان و مال است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه یکی از درسهای مهم عاشورا استقامت، ایستادگی و پایداری در راه خدا است عنوان کرد: زائران و دوستداران امام حسین(ع) در طول تاریخ همواره مورد آزار و اذیت دشمنان قرار گرفته اند و همواره در راه امام حسین(ه) صبر و استقامت داشته اند و جان، مال و زندگی خود را در این راه تقدیم کرده اند.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نماد اسلام ناب، مظهر توحید و ایمان است بیان داشت: اگر این مظهر آسیب ببیند دین، ایمان، اسلام ناب، عزت و شرافتی باقی نمی ماند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه همواره دوستداران و زائران امام حسین(ع) جان و مال خود را در راه این امام بزرگوار تقدیم می کنند گفت: احیای عتبات عالیات احیای اسلام است.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: راه امام حسین(ع) همواره ادامه خواهد داشت و تروریست ها و گروه داعش در عراق بدانند که اگر کوچکترین اهانتی به عتبات عالیات از سوی آنها صورت گیرد مردم ایران مرزی بین ایران و عراق نمی شناسند و جان و مال خود را در این راه تقدیم می کنند.

وی همچنین با اشاره به کمکهای نقدی و غیر نقدی مردم استان لرستان در رابطه با بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: همواره مردم نیکوکار و محبان اهل بیت عصمت و طهارت استان لرستان در کمک به بازسازی عتبات عالیات دریغ نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *