یکشنبه، ۱۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۰

به گزارش ایرنا، علی خورشیدی شامگاه شنبه در جشن ولادت با سعادت امام حسین (ع) در مسجد سید الشهداء بیجار با اشاره به…

به گزارش ایرنا، علی خورشیدی شامگاه شنبه در جشن ولادت با سعادت امام حسین (ع) در مسجد سید الشهداء بیجار با اشاره به ولادت امام حسین (ع) و تقارن آن با اعیاد شعبانیه افزود: آیه 24سوره آل عمران بر چند نکته مهم تاکید دارد که بردباری و صبوری از نکات کلیدی این آیه است.

وی افزود: همه مفسرین مشهور و به نام در خصوص تفسیر نکته های مهم این آیه اتفاق نظر دارند که امام حسین (ع) مظهر کامل این مصادیق است.

مدیر سابق حوزه علمیه بیجار به لزوم ارتباط با ائمه (ع) در ادامه تفسیر آیه مذکور اشاره کرد و گفت: به فرمایش امام صادق (ع) راه ارتباط با خداوند متعال و درک مسیر قرب الهی واقعی و دوری از عرفان های کاذب، توسل به ائمه (ع) است.

وی به هجمه های دشمنان برای منحرف کردن جوانان و نوجوانان از طرق مختلف حتی با عنوان اعتقادات کاذب پرداخت و گفت: دشمنان با عنوان های مختلف در صدد انحراف در مبانی دینی هستند و برای آنها راه رسیدن به اهداف مهم است.

این واعظ حوزه علمیه به توجه به مفاهیم قرآنی و درک معانی برای دوری از کج فهمی تاکید کرد و خواستار توجه قلبی و باطنی قرآن برای ماندگاری و پایداری شد و گفت: بگذارید قرآن در دل و جان پیاده شود و معانی و مفاهیم باطنی و الطاف الهی آن در دل ها رسوخ نماید.

حجت الاسلام خورشیدی در پایان به بیان گوشه هایی از زندگانی آموزنده و جایگاه رفیع حضرت امام حسین (ع) نزد پیامبر (ص) و سایر امامان و پیروان آن حضرت اشاره کرد و گفت: بزرگداشت امام حسین(ع) تنها برای روز عاشورا و عزاداری نیست و ولادت او عزیز است.

در این آیین از مردم حاضر در جشن و عابران حاشیه جشن با پخش شیرینی و شربت پذیرایی شد.

در شهرستان بیجار در دو ماه محرم و شعبان بیشترین برنامه های عزاداری و جشن در سطح مساجد و خیابان های اصلی و مرکزی شهر برگزار می گردد.ک/2

7350/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.