جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۶

امیر سرتیپ دوم بازنشسته ˈمحمد کاظم تارخˈ روز جمعه در نشست خبری با خبرنگاران در تربت حیدریه افزود: فتح خرمشهر با رهنمودهای امام…

امیر سرتیپ دوم بازنشسته ˈمحمد کاظم تارخˈ روز جمعه در نشست خبری با خبرنگاران در تربت حیدریه افزود: فتح خرمشهر با رهنمودهای امام راحل، مدیریت فرماندهان ارشد نظامی و استقامت و پایمردی رزمندگان انقلاب اسلامی و بدون ارایه هیچ امتیازی به دشمن متجاوز پس گرفته شد.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر، گفت: خرمشهر درگذشته چهار بار مورد اشغال متجاوزان قرار گرفت که هر بار با امتیاز دادن حاکمان آن زمان به دشمنان، پس گرفته شده بود.

فرمانده سابق ارشد ارتش در شمال شرق کشور و از فرماندهان ارتش در عملیات بیت المقدس، افزود: رزمندگان اسلام در سوم خرداد سال 1361 با استقامت و جانفشانی و تدابیر حکیمانه امام راحل بدون دادن هیچ امتیازی، شهر خرمشهر را از دشمن بعثی عراق پس گرفتند.

وی گفت: هدف اصلی صدام از تصرف خرمشهر موقعیت استراتژیک این شهر بود زیرا عراق تنها کشوری است که کمترین ساحل را در خلیج فارس دارد.

وی بیان کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی ذره ای از خاک ایران در دست دشمن باقی نماند که این امر مرهون مجاهدت و ایثار رزمندگان و شهدا است.

2691/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.