چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه سالروز ارتحال ملكوتي بنيان گذار نظام مقدّس جمهوري اسلامي ايران و گرامي داشت قيام خونين 15 خرداد…

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه سالروز ارتحال ملكوتي بنيان گذار نظام مقدّس جمهوري اسلامي ايران و گرامي داشت قيام خونين 15 خرداد سال 42 مراسم گراميداشتي عصر سه‌شنبه در اداره كل زندان‌هاي استان قزوين برگزار شد.

محمد پيرويسي در اين مراسم گفت: حضرت امام خميني(ره) يكي از كم نظيرترين شخصيت‌هاي تاريخ بشريت است كه با انديشه‌هاي بلند الهي و تلاش‌هاي صادقانه خود مسير تاريخ را دگرگون كرد و سرمنشاء تحولات عظيمي در ايران و جهان شد.

معاون اداره كل زندانهاو فرمانده پايگاه مقاومت بسيج مالك اشتر استان قزوين اظهارداشت: آنچه حضرت امام را به عنوان رهبري ممتاز و بي نظير در جهان معرفی کرد مجموعه اي از ويژگي هاي فردي، اجتماعي سياسي و عرفاني ايشان است.

وی تصریح کرد: امام خميني (ره) موحدي بود كه با اتصال به خداوند متعال ديگر قدرت‌ها را کوچک مي‌ديد و از اين بابت هيچ نگراني به خود راه نمي‌داد.

پيرويسي با تشريح ابعاد اخلاقي و رفتاري حضرت امام خميني(ره) یادآورشد: ساده‌زيستي امام علاوه بر ايجاد جاذبه ميان همه اقشار جامعه،يكي از بهترين راهكارهاي مبارزه با استكبار و ابرقدرت ها بود به طوري كه مي فرمودند اگر بخواهيد بي خوف و هراس در مقابل باطل بايستيد و از حق دفاع كنيد و ابر قدرتها و سلاح‌هاي پيشرفته و توطئه هاي آنان در روح شما اثر نگذارد و شما را از ميدان بدر نكند، باید خود را به ساده زيستن عادت دهيد چرا كه با زندگي اشرافي و مصرفي نمي‌توان ارزش‌هاي انساني و اسلامي را حفظ کرد.

معاون اداره كل زندانهای قزوین با اشاره به تأكيد امام راحل بر احياي زندانباني اسلامي و انساني گفت: حضرت امام همواره در انديشه هاي خود، برنقش مهم اصلاح و تربيت ديني مجرمان تأكيد داشت و در بيانات متعدد خود اين مطلب را متذكر شده بودند كه زندان بايد به دانشگاه تبديل شود و تنها راه اصلاح مجرمان و بزهكاران را تغيير باورهاي ديني واعتقادي آنها مي‌دانستند.

پيرويسي در پايان گفت: امروز بيش از هرزمان ديگري وظيفه داريم، منطبق با انديشه هاي والاي بنيانگذار نظام جمهوري اسلامي ايران، در مسیر اعتلاي برنامه ها و سياست هاي سازماني گام برداريم.

در اين مراسم كه درفضايي معنوي و با حضور كاركنان زندان برگزار شد، حاضران ضمن اداي احترام به مقام والاي امام عزيز و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي،برمصائب حضرت سيّدالشهدا (ع) اشك ماتم ريختند.

در پايان اين مراسم از همكاران جانباز و ايثار گر شاغل در زندانهاي استان تجليل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.