یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۰۲

اسماعیل زرعی، نویسنده، در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگاران گفت: آثار “فولکلور” را بعضی افراد گردآوری کرده‌اند کتاب “فرهنگ افسانه‌های ایرانی” علی…

اسماعیل زرعی، نویسنده، در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگاران گفت: آثار “فولکلور” را بعضی افراد گردآوری کرده‌اند کتاب “فرهنگ افسانه‌های ایرانی” علی اشرف درویشیان، “سرزمین قصه‌ها” و “افسانه‌های عامیانه” اثر خودم نمونه‌هایی از این دست هستند.

کتاب “افسانه‌های لکی” کیومرث امیر کله‌جویی نمونه خوبی از آثار فولکلور منتشر شده در چند سال اخیر است اما به طور کل در این زمینه کم کار شده است.

وی در خصوص اهمیت افسانه‌ها و آثار فولکلور اظهار داشت: فرهنگ هر منطقه مانند مثل‌ها، آداب و رسوم و مراسم هویت قومی وملی آن ناحیه‌اند، اصالت فرهنگ عامه باعث ارزش‌گذاری این آثار شده است و جمع‌آوری آن‌ها موجب حفظ هویت می‌شود.

زرعی بیان کرد: بحران کتاب دامن‌گیر همه‌ی زمینه‌های ادبی شده است و کمتر به کتاب بها داده می‌شود، مردم هم به موضوعات دیواری و شنیداری مثل فیلم یا نمایش عادت کرده‌اند 30 سال پیش تنها رقیب کتاب فیلم‌ها بودند در صورتی که امروزه کتاب رقبای زیادی دارد.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.