چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۹

محمدعلی عسگری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اهر افزود: برای سیاست های اشتغالزایی دولت در این شهرستان و برای برگزاری…

محمدعلی عسگری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اهر افزود: برای سیاست های اشتغالزایی دولت در این شهرستان و برای برگزاری دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری در آن شهرستان، با افزایش سه برابری اعتبارات عملیات آماده سازی فاز دوم شهرک صنعتی اهر به مساحت 80 هکتار کلید زده شده و تأمین روشنایی، آسفالت، جدول گذاری و ایجاد برق 20 کیلوولتی در دستور کار است.

وی گفت: هم اکنون 12 واحد تولیدی در شهرک صنعتی اهر با اشتغالزایی 200 نفر فعالیت دارند و 16 واحد دیگر نیز در زمینه های مختلف در حال اجراست.

وی اظهارکرد: یکی از مشکلات اساسی صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرک فقدان سند ملکی برای طرح های فعال به منظور دریافت تسهیلات بود که با تلاش های انجام شده و تعامل مثبت بین اداره کل ثبت اسناد و املاک، راه و شهرسازی و این شرکت کلیه قطعات واگذار شده صاحب سند شده اند و برای 67 قطعه سند ملکی صادر شده است.

عسگری گفت: هم اکنون 42 هزار نفر در قالب یک هزار و 750 واحد در شهرک های صنعتی استان فعال هستند که این رقم 20 درصد کارگاه های تولیدی و صنعتی استان را شامل می شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از اختصاص 240 میلیارد ریال اعتبار از محل

سفر وزیر راه و شهرسازی به پروژه بزرگراه اهر – تبریز خبر داد.

عباس فلاح گفت: این اعتبار در قالب مصالح و سایر تمهیدات در جهت تأمین امکانات مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت های این پروژه هزینه خواهد شد.

وی همچنین معادن غنی شهرستان اهر را یکی از پتانسیل های شهرستان اهر در جهت سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: متأسفانه در گذشته اکثر معاون منطقه به افراد خاص واگذار و هم اکنون راکد و بلا استفاده مانده است.

وی از مسوولان دست اندرکار سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست این گونه معادن را با پیگیری لازم ارزیابی و پیگیری نمایند.

فلاح از امضای پیمان برای آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم جاده اهر – تبریز از گردنه گوجه بئل یا بخش خواجه خبر داد و گفت: با پیگیری های به عمل آمده بزودی با تجهیز کارگاه ساخت قطعه دوم اجرایی می شود.

وی افزود: برای تکمیل قطعات این پروژه بزرگ ملی یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم به جهت حساسیت موضوع و حادثه خیز بودن این جاده مهم ارتباطی شاهد اختصاص اعتبارات کافی و لازم برای اتمام این پروژه باشیم.

عضو کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی همچنین از اختصاص اعتبار 20 میلیارد ریال به بازسازی و مرمت مساجد مناطق زلزله زده ارسباران خبر داد و گفت: این اعتبار برای بازسازی مساجد زلزله زده هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت ویژه شهرستان اهر و برگزاری دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری ایجاد دومین شهرک صنعتی در این شهرستان را برای منطقه و جذب سرمایه گذاران ضروری برشمرد.

فرماندار شهرستان اهر نیز در این جلسه توجه بیشتر به عمران و آبادانی این شهرستان را ضروری برشمرد.

رضا صدیقی گفت: متأسفانه با وجود تلاش های انجام شده اکثر خیابان ها و معابر عمومی شهر نیاز به آسفالت و زیرسازی دارند که امیدواریم با تدابیر ویژه شهرداری و شورای شهر بتوانیم نسبت به تحقق این امر اقدام جدی به عمل آوریم.

وی همچنین از تعطیل کارخانه کمپوست اهر انتقاد کرد و افزود: انتظار داریم این امکانات و تجهیزات که برای راه اندازی آن ایجاد و بلا استفاده مانده است، بزودی تعیین تکلیف شود تا زباله شهرستان بصورت غیر اصولی جمع آوری و دفن نشود.

وی از کلیه ادارات و نهادها خواست برنامه چهارساله در حوزه فعالیت خود را تدوین کنند.

رییس شورای اداری شهرستان اهر گفت: بیش از 14 هزار نفر در سطح شهرستان اهر برای بیمه همگانی ثبت نام کرده اند.

وی همچنین گفت: با توجه به نیاز شهرستان اهر به ایجاد کمربندی شرق با اختصاص 30 میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

7225/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.