جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۵

سردار یحیی شرفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر آن ماموران انتظامی آذربایجان غربی در شهرستانهای مختلف استان…

سردار یحیی شرفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر آن ماموران انتظامی آذربایجان غربی در شهرستانهای مختلف استان در سال جاری، شش تن انواع پیش ساز مواد مخدر کشف کرده اند.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، 20 باند تهیه، توزیع و انتقال مواد مخدر نیز توسط انتظامی استان منهدم شده است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ضربه به بنیانهای اقتصادی باندهای تهیه و قاچاق مواد مخدر در راستای مقابله با فعالیت آنان اظهار کرد: در سال گذشته حدود 300 ملک از قاچاقچیان توقیف شده که برخی از آنها به فروش رفته اند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: امسال نیز تمام توان خود را برای توقیف اموال قاچاقچیان مواد مخدر به کار می گیریم چراکه انگیزه اقتصادی از مهمترین عوامل اشتغال برخی افراد به موضوع قاچاق مواد مخدر است.

سردار شرفی در ادامه به گردش مالی بسیار زیاد قاچاق مواد مخدر در دنیا اشاره کرد و گفت: گردش مالی سوداگران مرگ در دنیا به چهار هزار و 500 میلیارد دلار در سال می رسد و 600 میلیارد دلار درآمد حاصل از این گردش مالی است.

وی افزود: استکبار جهانی و آمریکا، عامل مهم توسعه تولید و قاچاق مواد مخدر در جهان به ویژه ایران اسلامی است به طوری که با وجود حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان، میزان تولید مواد مخدر در سالهای اخیر به شش هزار تن رسیده است.

مواد مخدر از جمله معضلات اجتماعی در کشور به شمار می رود که عواقب بسیاری در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد.

امسال تشدید مبارزه با قاچاق مواد مخدر جزو اولویتهای فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی اعلام شده است.

582/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.