چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۱۱:۱۰

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: امسال 136 نفر در جاده‌های اردبیل جان خود را ازدست داده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: امسال 136 نفر در جاده‌های اردبیل جان خود را ازدست داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بهزاد ولیزاده مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در اردبیل با اشاره به اینکه طی 6 ماه نخست سال 93، 136 نفر طی حوادث رانندگی جان خود را در استان اردبیل از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با 131 نفر مدت مشابه سال قبل افزایش 3.8 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل تصریح کرد: از این تعداد فوتی 118 مورد مربوط به حوزه برون شهری و 18 نفر مربوط به حوزه درون شهری بوده است.

ولیزاده اضافه کرد: بیشترین میزان کشته‌ها مربوط به ماه شهریور است؛ طی این ماه 40 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داد‌ند که این تعداد در مقایسه با شهریورماه سال 92 افزایش 29 درصدی دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل با بیان اینکه در همین مدت 2 هزار و 474 نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و مجروح شد‌ند، خاطرنشان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 هزار و 657 نفر کاهش و در مجموع 6.8 درصد کاهش نشان می‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *