پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۶

به گزارش ایرنا، محمد رضا نعمت زاده عصر چهار شنبه در همایش توسعه فرصت های سرمایه گذاری شهرستان های شهریار ، ملارد و…

به گزارش ایرنا، محمد رضا نعمت زاده عصر چهار شنبه در همایش توسعه فرصت های سرمایه گذاری شهرستان های شهریار ، ملارد و شهر قدس در مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب سعید آباد افزود: با اقدامات انجام گرفته در چند ماه اخیر در اغلب زمینه ها شاخص های تولیدی افزایش و رشد یافته اند.

وی گفت: تولید خودروهای سبک وانت بار و سواری، در سه ماهه گذشته نسبت به مشابه سال قبل 92 درصد رشد یافته است.

وی افزود: رشد منفی سال های گذشته خوشبختانه مرتفع شده و تلاش می شود مشکلات بر سر راه تولید کنندگان و صنعتگران برطرف شود.

وزیر صنعت و معدن تأکید کرد: با توجه به هدف گیری و برنامه های اتخاذ شده تا انتهای سال 95 بخش صنعت در زمینه تأمین و درآمد ارزی خودکفا خواهد شد و حتی به بخش های دیگر نیز کمک خواهد کرد.

وی گفت: برای ایجاد شهرک صنعتی ویژه طرح های پیشرفته و مرکز تحقیقات با وزارت جهاد و سازندگی و منابع طبیعی سه هزار هکتار از اراضی شهرستان شهریار در یک منطقه توافقاتی صورت گرفته که بزودی به مرحله اجراء گذاشته می شود.

«محمد رضا خان محمدی» نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اقتصاد در کشور ما دانش محور نیست.

وی اظهار داشت: دو آفت اقتصادی کشور که باید آنها را جراحی کرد یکی نفت است که فرصت اقتصادی را از بین برده و می توانست برای ما فرصت باشد اما فرصت ها ی اقتصادی را از بین برد.

وی گفت: دیگر اینکه فعالیت های ما ارز محور بوده و تقاضا محور نیست و در دنیا به آن چیزی که توجه شده تقاضا محور بودن است نه ارز محور بودن و سالیانه کشور ما 600 میلیارد دلار ضرر می کند و عرصه را به تولید کنندگان و صنعتگران تنگ می کند و صنعتگران احساس تنهایی میکنند.

«حسین گروسی» نماینده مردم شهریار، ملارد و شهرقدس در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم و نقش صنعت در اقتصاد کشور 30 درصد است و تصمیمات استراتژیک برای رونق تولید و سرمایه گذاری بخش خصوصی باید در شرایط کنونی توجه ویژه ای شود.

وی گفت: بر اساس آمار معوقه های بدهی صنعت و بخش تولید 15 در صد است و بر اساس آمار بانک مرکزی معوقه های بدهی هفتاد وپنج هزار میلیارد تومان است که صنعت نقش اساسی را در رونق اقتصادی دارد اما معوقه بدهی با توجه به آمار فوق بسیار کم است .

«محمد رضا گروسی» دبیر مجلس مشورتی نخبگان شهرستان های غرب استان تهران گفت: از اهداف برگزاری این همایش زمینه سازی برای سرمایه گذاری و کار آفرینی و اشتغال، شناسایی، فرصتهای سرمایه گذاری در بخش های معادن، کشاورزی، شهرکهای گلخانه ای، رونق صنعت گردشگری و صنایع دستی، زمینه سازی و شناسایی سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی، تلاش در جهت ارتقاء بهره وری و ارتقاء تولید و کار، همکاری با فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای ساستگذاری مجلس مشورتی نخبگان است.

وی افزود: برای بررسی نیازهای توسعه سرمایه گذاری و دیگر بخش ها با حضور نخبگان و اعضای مجلس مشورتی 4هزار و 485 ساعت نفر کار شده است.

در این مراسم بیش از یک هزار نفر از تولیدکنندگان و صاحب نظران در زمینه های اقتصادی و دانشگاهی و فرمانداران شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس و فرماندهان نظامی و انتظامی و امام جمعه ملارد حضور داشتند . م 564/ 7409

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.