پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۲:۳۴

هیات بازرگانی و تجاری قابس به منظور افزایش همکاری‌های دو جانبه، با اتاق بازرگانی البرز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

هیات بازرگانی و تجاری قابس به منظور افزایش همکاری‌های دو جانبه، با اتاق بازرگانی البرز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، رییس اتاق بازرگانی قابس که شامگاه روز گذشته(هفتم آبان)، در رأس یک هیات اقتصادی تجاری 15 نفره وارد استان البرز شد، در نشستی مشترک با فعالان اقتصادی وصنعتی این استان‌، طی سخنانی اظهارکرد: استان البرز از ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی بسیار بالایی برخوردار است.

رضی کیلانی افزود: ایجاد رابطه متقابل و همکاری بین اتاق‌های بازرگانی قابس و البرز می‌تواند ما را در بهره‌گیری از اطلاعات و دستاوردهای تولیدی و صنعتی ایران یاری رساند.

وی همچنین به مشترکات فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت: وجود مشترکات فرهنگی می‌تواند همکاری و تعامل ایران و تونس را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و بستر رونق دو کشور را هموارتر سازد.

در ادامه رییس اتاق بازرگانی استان البرز، نیز گفت: وجود سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک در البرز این استان را به یکی از قطب‌های صنعتی کشور تبدیل کرده است.

حسین طوسی افزود: صنعتگران و تولید کنندگان البرز با تمام امکانات و توانمندی آمادگی تولید بسیاری از کالاهای مورد نیاز تونس را دارند لذا ایجاد همکاری دو جانبه بین استان البرز و قابس می‌تواند ظرفیت ویژه‌ای برای بهره‌مندی از امکانات تولیدی و صنعتی ایران باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی گفت‌وگوهای به عمل آمده با رییس اتاق بازرگانی قابس زمینه‌های بسیار خوبی برای تبادلات تجاری میان طرفین وجود دارد که امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان اتاق بازرگانی البرز و قابس در این خصوص فعالیت بیشتری داشته باشیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با امضای توافق نامه مشترک بین اتاق البرز و قابس شرایط برای توسعه همکاری‌های دو جانبه بیشتر شده و حجم مبادلات که هم اکنون رقم بالایی نیست، افزایش یابد.

‌شهر قابس در جنوب شرق تونس واقع شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.