جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی عصر روز گذشته 30 اردیبهشت ماه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک…

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی عصر روز گذشته 30 اردیبهشت ماه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان اوقاف امور خیریه و نظام پزشکی، امضای این تفاهمنامه را نشان از نگاه مترقی مسئولان سازمان اوقاف دانست.

زالی با اشاره به تغییر سیمای بیماری ها در کشور گفت: رشد شهرنشینی و تغییر سبک زندگی از عوامل ورود بیماری های جدید است.

رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به رشد بیماری های غیرقابل واگیر مانند سرطان گفت: سرطان، حوادث ترافیکی و بیماری های قلبی از موضوعاتی است که مداخلات پزشکی در آن بسیار سخت است. این نوع مداخلات پزشکی ظرفیت و توان گسترده ای می خواهد.

وی با اشاره به سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت گفت: انشاء و مهندسی این سند با دو موضوع مساله محوری و آینده نگری بیان شده است.

رییس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: مشارکت مردم، شهروندان، ارتقای سلامت و خودمراقبتی از نکات این سند است.

زالی درخصوص این تفاهم نامه مشترک که بین سازمان اوقاف و سازمان نظام پزشکی امضا شده است گفت: سازمان نظام پزشکی با دارا بودن 210 اداره در شهرستان های کشور ظرفیت کاملی در این امر دارد.

وی با اشاره به تعهد جامعه پزشکی نسبت به سلامت جامعه گفت: بسیاری از پزشکان از گذشته در موضوع وقف ورود کرده اند و به کمک و خدمت رسانی در این عرصه مبادرت کردند.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه سلامت و وقف با یکدیگر پیوند دارند گفت: قطعا با فرآیند مدیریتی و این تفاهم نامه این همکاری دو نهاد ارتقا می یابد.

زالی با اعلام اینکه هم اکنون 500 مرکز بهداشتی وقفی در سراسر کشور پراکنده است افزود: ارائه خدمات کافی، متناسب، و به هنگام از مجموعه مراکز خدمات بهداشتی حوزه وقف خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.