جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ابراهیم قائد رحمتی ظهر پنجشنبه در جلسه پلیس استان افزود: تاثیر متقابل امنیت اجتماعی بر اقتصاد، تولید، توسعه،…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ابراهیم قائد رحمتی ظهر پنجشنبه در جلسه پلیس استان افزود: تاثیر متقابل امنیت اجتماعی بر اقتصاد، تولید، توسعه، سیاست و فرهنگ غیرقابل انکار است.

وی اظهارداشت: تحقق امنیت اجتماعی به مفهوم فراهم بودن بسترهای تولید، اقتصاد، تجارت، علم و فرهنگ و اداره شهرها و کشور است به این ترتیب موضوع امنیت اجتماعی از موضوعات بسیار مهم به‌ شمار ‌می‌ رود.

فرمانده پلیس گیلان گفت: امنیت اجتماعی یکی از اصلی‌ ترین نیازهای یک ملت و کشور است زیرا حرکت و پویایی کشور در مسیر علم و معنویت، فناوری و توسعه، اقتصاد و هنر مرهون امنیت اجتماعی است.

وی در ادامه امنیت اجتماعی را  محور تعادل فرد و جامعه دانست و افزود:  امنیت اجتماعی زمینه‌ ساز رشد و تکامل فرد و جامعه است.

قائد رحمتی اظهارداشت: برای رشد معنویت در تعالی اخلاق در جامعه، چاره‌ای جز تامین امینت اجتماعی و آماده کردن فضای مناسب رشد و شکوفایی وجود ندارد.

وی همچنین با بیان اینکه امنیت حق عمومی و متعلق به هم مردم در سراسر کشور است، گفت: امنیت اجتماعی همواره به عنوان یکی از نیازهای اساسی جوامع مختلف مطرح بوده است.

فرمانده پلیس گیلان با یادآوری اینکه تحقق امنیت اجتماعی در فرآیند و بطن جامعه و زندگی اجتماعی قابل طرح و بررسی است، بیان داشت: فرآیند مشارکت همه شهروندان در اداره امور سیاسی و اجتماعی، وجود ارزش های فرهنگی، فرآیند اجتماعی شدن، وفاق، تعامل و همکاری های اجتماعی و غیره در بین شهروندان است که می تواند به تحقق و تقویت امنیت اجتماعی بصورتی اساسی کمک کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در دنیای امروز امنیت اجتماعی در بستر مشارکت شهروندی محقق می شود، یادآورشد: با اقدامات سلبی و یا توسل به برخوردهای مبتنی بر نگرش های قهری و غیره نمی توان امنیت پایدار اجتماعی را ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *