جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود با یادآوری سی امین سالروز تاسیس وزارت…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود با یادآوری سی امین سالروز تاسیس وزارت اطلاعات، باتاکید بر اینکه امنیت و اقتدار ایران اسلامی، مدیون سربازان گمنام امام زمان (عج) است تصریح کرد: خودگذشتگی و هوشیاری این خدمتگزاران در عرصه امنیت قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: اقتدار و سربلندي امروز ملت ايران، مديون خون شهيدان، ايثارگري و تلاش رزمندگان در عرصه هاي مختلف نظام و خصوصا نیروهای اطلاعاتی و امنيتی است.

خطیب جمعه شاهرود همچنین با اشاره به انقلابهای منطقه و دستگیری برخی موثرین آنها خصوصا شیخ نمر و حکم اعدام ایشان در دادگاه عربستان گفت: مسلمانان باید به این موضوع مهم احساس مسئولیت کنند و برای توفیق و سلامتی ایشان دعا کنند.

ترابی با یادآوری لینکه برخی علمای منطقه در خصوص عواقب اعدام شیخ نمر به دولت عربستان هشدار داده اند، افزود: ایشان همواره از كرامت و حقوق شهروندان شیعی عربستانی حمایت كرده است.

وی در بخش دیگر از خطبه های امروز به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با رمضان عبدلله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه وی گفت: معظم له در این دیدار به وعده نصرت الهی تاکید کرده و فرمودند که اراده خداوند بر این تعلق گرفته تا مساله فلسطین به دست شما به نتیجه برسد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود در پایان تصریح کرد: شکستن هیمنه پوشالی قدرت های بزرگ، اظهار عجز رژیم صهیونیستی در برابر مردم غزه، تسریع افزایش مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی، حاکی از پیروزی مردم مظلوم فلسطین و و بشارت دهنده تحقق پیروزی‌های بزرگ‌تر دارد.

سکوت شورای امنیت در مقابل جنایات داعش و حامیانش ننگ‌آور است

امام جمعه دامغان نیز در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر با اشاره به شرایط کوبانی در مواجهه با هجوم وحشیانه گروه تکفیری تروریستی داعش گفت: این شهر که در منطقه ما بین سوریه و ترکیه واقع شده با احتساب روستاهایش بیش از 380
هزار نفر جمعیت دارد و از ابتدای سالجاری در محاصره این جنایتکاران است.

حجت الاسلام سید محمود ترابی افزود: علی‌رقم مقاومت چندین ماهه نظامیان سوریه و مردم شهر کوبانی در مقابل هجوم‌های داعش و حمایت حامیان غربی و عربی این گروه، اکنون نزدیک به 40 درصد از این شهر به اشغال این تروریست‌ها در آمده و اکثریت مردم شهر یا آواره و فراری شده‌اند و یا به بهانه واهی داعش مبنی بر مسلمان نبودن کردها به دست آنها به طرز وحشیانه‌ای قتل و عام شده‌اند.

وی سکوت سازمان ملل و شورای امنیت را مقابل جنایات داعش و حامیانش ننگ‌آور دانست و تصریح کرد: اما موضع ملت ایران از ابتدای حملات تروریست‌ها به ملت مظلوم و دولت قانونی و منتخب مردم سوریه مشخص بوده و ضمن محکوم کردن این جنایات غیر انسانی، اعتلاف آمریکا و متحدانش را یک فریب بزرگ و همسو با اهداف و اقدامات وحشیانه مزدوران داعشی آنان می‌دانند.

سلیقه‌گرایی والدین تربیت نادرست فرزند را بدنبال دارد

خطیب جمعه دامغان با اشاره به 28 مهرماه روز خانواده و تکریم بازنشستگان اظهار داشت: اسلام برای بهره‌مند شدن زن و مرد از آرامش در محیط خانواده وظایفی را بر عهده هریک از آنها نهاده است.

ترابی خاطر نشان کرد: زن باید در محیط خانواده اسلامی بزرگترین حامی و هوادار خود را همسرش بداند و سرحد آرامش و آرایش خود را برای زوج خود بکار گیرد و در مقابل مردان نیز باید خود را یگانه حامی همسر و فرزندان خود بدانند و هرچه در توان دارند برای آسایش آنان بکار بندند.

وی هماهنگی در عمل، یک‌دلی و یک‌رنگی در روش و دنبال کردن یک هدف واحد را موجب توفیق زوجین در تربیت فرزندان خود دانست و تصریح کرد: علم و تجربه ثابت کرده که سلیقه‌گرایی هریک از والدین به تنهایی و سعی در پیاده کردن امیال خود تربیت نادرست فرزند را بدنبال دارد و گاه موجب می‌شود او راه سومی را برگزیند که مقصدش تباهی است.

تبادل اطلاعات بین خانه و مدرسه باعث رشد آینده‌سازان جامعه می شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان هماهنگی بین معلمان و مسئولان مدارس با خانواده‌ها، رفت و آمد مداوم والدین به آموزشگاه‌ها و اطلاع یافتن از شرایط تربیت، تهذیب و تحصیل دانش‌آموزشان و تبادل اطلاعات بین خانه و مدرسه را باعث رشد آینده‌سازان جامعه و تربیت اسلامی آنان عنوان کرد و افزود: معلمان با روح و روان فرزندان جامعه سر و کار دارند و باید با بهره‌گیری از معنویات زمینه رشد و اوج گیری آنها را فراهم کنند.

ترابی در خاتمه با بیان اینکه مسئولان تعلیم و تربیت باید به همان میزان که برای رشد علمی دانش آموزان تلاش می‌کنند، برای تهذیب و رشد اعتقادی آنها نیز بکوشند تا آماده خدمت رسانی به خود، خانواده و جامعه شوند، اضافه کرد: بازنشستگان نیز قشر مهمی از جامعه ما هستند که قدردانی از زحمات ساله‌های خدمات ایشان و بهره‌گیری از تجارب ارزشمند آنان بزرگترین وظیفه ما در مقابل این عزیزان است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.