دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی روز دوشنبه در نخستین نشست خود با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: کار استقرار و…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی روز دوشنبه در نخستین نشست خود با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: کار استقرار و تامین نیرو  و تجهیز این قرارگاه با هدف ارتقای شاخص های امنیتی از ابتدای هفته جاری آغاز شده است و به زودی این قرار گاه با شش گردان تکاوری در راستای تامین امنیت لازم وارد عمل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی کار صیانت و پاسداری از سرمایه‌ها و طرح‌های زیربنایی و توسعه ای استان را بر عهده دارد افزود: در همین راستا ارتقای فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان در تمامی حوزه‌ها به صورت پایدار در دستور کار قرار گرفته است که این طرح نیز به طور کارشناسی شده به زودی تقدیم فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

افزایش آمار سرقت ها

رحیمی در ادامه با اشاره به اینکه طرح برخورد با مجرمان و سارقان به منظور پیشگیری و کاهش جرایم در شهر زاهدان در دستور کار نیروهای انتظامی قرار گرفته است افزود: برخورد قاطع با اشرار و قاچاقچیان و اجرای طرح های پیشگیرانه در اولویت این فرماندهی قرار دارد.

وی ابراز داشت: در همین راستا در طی سه روز گذشته طرح برخورد با اشرار و سارقان در مرکز استان به مرحله اجرا در آمد که اثرات و مزایای این طرح به زودی برای شهروندان نمایان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کشف موادمخدر در سه ماهه گذشته افزون بر هشت تن بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش داشته است گفت: با وجود اینکه سرقت های مسلحانه در این مدت 5 درصد کاهش داشته است اما سرقت از مغازه ها متاسفانه با افزایش 52 درصدی همراه بوده است.

آموزش و تعامل با رسانه ها در دستور کار

سردار رحیمی بیان داشت: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های امن کشور در زمینه سرمایه گذاری و توسعه است و لذا وجود برخی ناامنی‌ها چهره استان را در کشور بد جلوه داده است.

وی نقش رسانه‌ها را در ترویج روحیه مثبت گرایی و امید در جامعه مهم دانست و گفت: رسانه ها بازوی توانمند پلیس هستند و باید از این ظرفیت در شناساندن چهره واقعی استان استفاده کامل را برد.

وی گفت: رسانه ها به عنوان پل ارتباطی این نیرو با مردم و بالعکس نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی و کمک به امنیت پایدار در منطقه دارند که باید بر تقویت این ارتباط افزود.

سردار رحیمی همچنین از آموزش پلیس و نیز تعامل و برقراری ارتباط سازنده با تمامی اقشار جامعه به عنوان یکی از اولویت‌های کاری در نیروی انتظامی استان عنوان کرد و افزود: در این راستا رسانه ها نقش بسزایی در موفقیت ها و ماموریت های پلیس دارند.

وی اظهار داشت: در همین راستا برنامه‌های متنوع و متعددی در راستای توسعه فعالیت‌‌‌های آموزشی و فرهنگی برای پرسنل پلیس از جمله ماموران راهنمایی و رانندگی به منظور نحوه برخورد شایسته و اسلامی و همچنین حفظ کرامت انسانی مردم در دستور کار قرار دارد.

وی برقراری نظم و انضباط عمومی در تمامی حوزه ها به ویژه راهنمایی و رانندگی را الزامی و ضروری خواند و افزود: انضباط اجتماعی به طور حتم در پیشگیری از بسیاری  از ناهنچاری ها و یا وقوع حوادث با رعایت قانون از طرف شهروندان تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *