پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۸

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی جوادی آملی امروز چهارشنبه در درس تفسیر خود، در مسجد اعظم قم با بیان اینکه دنیای…

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی جوادی آملی امروز چهارشنبه در درس تفسیر خود، در مسجد اعظم قم با بیان اینکه دنیای غرب دم از حقوق بشر، امنیت و دموکراسی می‌زند، اما خلاف آن عمل می‌کند، اظهار داشت: غربی‌ها با به راه انداختن جنگ‌های اول و دوم جهانی بیش از ۸۰ میلیون انسان را به خاک و خون کشیدند و الان هم دست همه ابرقدرت‌ها بر روی ماشه بمب‌های اتمی است.

وی با تأکید بر اینکه با تربیت ترویست‌ها و داعش پروری و کشورهایی مانند سوریه را به آتش کشیدن، امنیت در جهان محقق نمی‌شود، تاکید کرد: با سلاح اتمی و کشتار نمی‌توان جامعه جهانی را اداره کرد.

توصیه‌ای به غربی‌ها

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: ما به سردمداران غرب می‌گوییم سلاح‌های خود را زمین بگذارید و جنگ‌های جهانی دیگری را به راه نیاندازید.

وی با تأکید بر اینکه از نظر همه مراجع تقلید، تولید و استفاده از سلاح اتمی حرام است، خاطرنشان کرد: سیره اهل بیت(ع)، حرکت بر مدار صلح و دفاع بوده است و ما هم از این اصل عدول نمی‌کنیم.

توحش صهیونیست‌ها

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به توحش رژیم صهیونیسیتی، گفت: چه کسی می‌گوید توحش اسرائیل کم است؟ بیش از ۶۰سال است که مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون می‌کشد و یا در اردوگاه‌ها نگهداری می‌کند، مگر حیوانیت از این بد‌تر وجود دارد؟

وی اشاره‌ای هم به اوضاع اوکراین کرد و یادآور شد: غرب با حربه‌های سیاسی و زور و اسلحه می‌خواست اوکراین را آباد کند، اما آنجا را به آشوب کشید.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه مشکل اصلی جهان امروز این است که نمی‌داند این همه قدرت را در چه راهی صرف کند، تصریح کرد: بشریت منتظر رهایی از مشکلات بوده و اسلام تنها راه نجات آنان است.

پاسخی به یک شبهه

مفسر برجسته قرآن کریم در بین سخنان خود، در پاسخ به شبهه‌ای، خاطرنشان کرد: اینکه می‌بینید ما در و دیوار حرم حضرت فاطمه معصومه (س) را می‌بوسیم، به خاطر آن است که این ذوات مقدسه ما را آدم کرده‌اند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله جوادی آملی در پایان با بیان اینکه با ظهور حضرت حجت (عج)، عقل و فهم مردم بالا خواهد رفت، گفت: وجود مقدس امام زمان (عج) بر سر مردم دست خواهند کشید و سطح عقل و فهم افراد را بالا خواهند برد، چون اداره کردن جامعه عاقل آسان‌تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.