دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۲۱

فرمانده ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: امنیت پایدار امروز در ایران محصول تلاش جنگ‌آوران نیروهای مسلحی است که…

فرمانده ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: امنیت پایدار امروز در ایران محصول تلاش جنگ‌آوران نیروهای مسلحی است که در دوره‌های مختلف خصوصا ایام دفاع مقدس جانفشانی‌ها کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، امیرسرتیپ دکتر حسین محمدی دوشنبه 31 شهریور در مراسم رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در شیراز گفت: طی دویست سال اخیر کشور ایران، شاهد جنگ‌های گوناگونی بوده است، اما در دفاع مقدس، هیچ امتیازی به متجاوزان داده نشد.

محمدی گفت: رژیم بعث با در اختیار داشتن ادوات مدرن جنگی و اطلاعات نظامی و با برخورداری از حمایت کشورهای قدرت‌مند جهان، نتوانست به مقاصد شوم خود دست‌ یابد.

وی اضافه کرد: ایثار، شهادت طلبی و ولایت مداری، پیروی از حضرت امام(ره)، وحدت ملی، خلاقیت و ایستادگی از رموز پیروزی ایران در جنگ تحمیلی بود.

محمدی همچنین گفت: توجه فرماندهان در دوران دفاع مقدس به عقلانیت در جنگ، معنویت و معرفت و توجه به کرامات انسانی، موجب شد رژیم بعث و حامیانش خاک ایران اسلامی را ترک کنند.

استاندار فارس:
هیچ کشوری جرات دست‌درازی به ایران را ندارد

استاندار فارس گفت: امروز به‌واسطه ثبات و پایمردی نیروهای مسلح طی دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن، هیچ کس جرات دست‌درازی به خاک ایران را ندارد.

به گزارش ‌ایسنا‌، دکترسیدمحمد احمدی دوشنبه 31 شهریور در مراسم رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در شیراز، گفت: مردم ایران باید قدردان نیروهایی باشند که طی هشت سال با تمام قدرت در مقابل رژیم بعث عراق جنگیدند.

وی ادامه داد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با درس‌هایی که به آیندگان و دیگر مردم جهان دادند تاریخ مبارزه را جاودانه کردند.

استاندار فارس گفت: در مکاتب راهبردی دنیا در عرصه جنگ استراتژی ایران به‌عنوان درس جدید مورد بررسی قرار گرفته و می‌گیرد.

احمدی جنگ تحمیلی ایران و عراق را، تلفیقی از جنگ مردمی و کلاسیک دانست و با تاکید بر لزوم قدردانی از نیروهای مسلحی که در دوران دفاع مقدس برای دفاع از این مرز و بوم جان‌فشانی کردند، گفت: اگر حماسه دفاع مقدس اتفاق نمی‌افتاد، قدرت‌ها امروز حاضر به مذاکره با دیپلمات‌های ایران نبودند.


ایمانی:
دنیای اسلام زیر سایه درخت مقاومت آرامش پیدا می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: دنیای اسلام و مسلمانان زیر سایه درخت پربرگ و بار مقاومت آرامش پیدا می‌کند.

به گزارش ‌ایسنا‌، آیت‌الله اسدالله ایمانی دوشنبه 31 شهریور در مراسم رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در استان فارس گفت: دفاع مقدس پس از پیروزی انقلاب، دومین جبهه از پیروزی مکتب مقاومت و پایداری محسوب می‌شود.

آیت‌الله ایمانی گفت: در دوران دفاع مقدس پیروزی خون بر شمشیر برای دومین بار برای مردم ایران متجلی شد.

وی ادامه داد: امروز در هفته دفاع مقدس شاهد موفقیت‌ها و پیروزی‌های فراوان در کشور و منطقه هستیم و در مقابل دشمنانی که برای سازش و تسلیم تلاش می‌کنند، با تمام امکانات در اختیار، ایستادگی خواهیم.

امام جمعه شیراز گفت: با هدایت رهبر انقلاب شاهد گسترش مکتب مقاومت در دنیای اسلام و در ایران اسلامی بوده‌ایم که آخرین دست‌آورد این مکتب، پیروزی مردم غزه در مقابل رژیم صهیونیستی اسرائیل است.

آیت‌الله ایمانی گفت: جامعه اسلامی باید از امامی عادل، اسلام‌شناس، عالم و آگاه به زمان و شرایط برخوردار باشد، تا در پیچ و خم اندیشه سیاست‌مداران از بین نرود.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه اگر آینده نگری در جامعه نباشد روح مقاومت نیز ایجاد نخواهد شد، گفت: بصیرت، وحدت و همدلی اقشار مختلف جامعه مولفه‌های مقاومت را شکل‌ داده و آن را به یکی از پویا و اثرگذارترین مکاتب در مقابل ابرقدرت‌ها تبدیل کرده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *