جمعه، ۲۲ دی ۹۶ - ۰۲:۴۵
امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا توسط وب سایت techworld در حالی معرفی شده اند که در تازه‌ ترین گزارش‌های منتشر شده از…

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا توسط وب سایت techworld در حالی معرفی شده اند که در تازه‌ ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسات تحلیل داده و ترافیک اینترنتی ، اپلیکیشن های زیادی در تلاشند که بتوانند خودشان را در فهرست امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا جای دهند. موضوعی که اتفاقا این روزها و با فیلتر شدن تلگرام مورد بحث کاربران شبکه های اجتماعی در ایران نیز هست . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا اگر چه این روزها به صورت رایگان در اختیار کاربران حوزه اینترنت قرار دارد اما نقطه مقابل آن امنیت و حفاطت از حریم خصوصی آن ها است که آیا واقعا پیام رسان ها به لحاظ حفاظت از اطلاعات خصوص کاربرانشان تلاش هایی هم انجام می دهند یا این که فقط حرفش را می زنند.

بنابراین این روزها که بحث امنیت پیام‌ رسان‌ های خارجی بسیار داغ شده است ، به نظر می‌رسد اطلاع یافتن از پیام‌ رسان‌های داخلی نیز که از ضریب امنیت بالایی برخوردارند ، کمک به سزایی به استفاده آگاهانه کاربران از آن ها خواهد کرد.

[box type=”shadow” ]در گزارش ارائه شده توسط وب سایت techworld که به بررسی امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا پرداخته است به ترتیب 7 پیام رسان امن دنیا را معرفی کرده است که به اختصار به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. [/box]

واتس اپ whatsapp در صدر امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا 

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

واتس اپ whatsapp در صدر امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

اپلیکیشن پیام‌ رسان واتس اپ در سال ۲۰۱۶ میلادی، محبوب‌ترین و پرکاربردترین پیام‌رسان توسط کاربران در سراسر جهان شناخته شد. این پیام‌رسان همچنین با توجه به اینکه از سیستم رمزنگاری پیشرفته end-to-end encryption بهره می‌برد، از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است بدین گونه که مکالمات و اطلاعات مبادله شده میان کاربران و مخاطبان به صورت کامل محافظت شده بوده و این طور که گزارش‌های منتشر شده عنوان می‌کنند، مکالمات و اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از سوی نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.

شرکت فیس‌بوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس‌اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار کسب کرد و از آن زمان تاکنون نیز با معرفی و افزودن قابلیت‌های جدید بدنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است.

سیگنال Signal در رده دوم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

سیگنال Signal در رده دوم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

این پیام‌رسان که در سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز به کار کرد، توانست در این مدت زمان کوتاه فعالیتش، به ضریب امنیتی بالایی دست یابد، هرچند که محبوبیت و آوازه آن چندان به اندازه سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان معروف در جهان نشده است، اما بسیاری از متخصصان امنیت سایبری استفاده از آن را به عنوان یک پیام‌رسان امن به کاربران پیشنهاد می‌دهند. شیوه رمزنگاری این پیام رسان از واتس اپ تبعیت کرده و هیچ اطلاعاتی در سرویس‌ها و سرورهای اپلیکیشن سیگنال ذخیره نمی‌شود.

جی دیتا چت G data secure chat در رده سوم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

جی دیتا چت G data secure chat در رده سوم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

اپلیکیشن پیام‌رسان جی دیتا چت که به تازگی عرضه شده و به صورت رایگان در دسترس عموم کاربران قرار گرفته است، نیز چندان از محبوبیت سایر اپلیکیشن های معروف و همچنین تعداد دفعات دانلود زیادی برخوردار نشده است.

تلگرام telegram در رده چهارم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

تلگرام telegram در رده چهارم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام هم که در دو سال اخیر از محبوبیت و استقبال بی نظیری از سوی کاربران بهره‌مند شده است، از سرعت و امنیت بالایی برخوردار است و علاوه بر پروتکل های رمزنگاری پیشرفته از قابلیت دیگری همچون مکالمه محرمانه ( secret chat) برخوردار است.

سیراس Ceerus در رده پنجم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

سیراس Ceerus در رده پنجم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

یکی دیگر از سرویس‌های پیام رسان اندرویدی، سیراس ( Ceerus) نام دارد که توسط یک استارتاپ انگلیسی مجهز به سیستم‌های SQR معرفی و عرضه شده است. این اپلیکیشن که به منظور حفاظت از اطلاعات خصوصی و شخصی کاربران، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف طراحی و عرضه شد، از کاربران یک حساب کاربری کامل تهیه می کند و از سیستم رمزنگاری پیشرفته بهره می برد.

پرایویت Pryvate در رده ششم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

پرایویت Pryvate در رده ششم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

این سرویس پیام‌رسان نیز که در سال ۲۰۱۵ میلادی طراحی شد و در دسترس عموم کاربران قرار گرفت، از تماس صوتی و ویدیویی و مکالمات رمزنگاری شده بهره می برد و به کاربران در سیستم‌های عامل مختلف، خدمات ارسال پیام را ارائه می‌دهد. این پیام رسان توسط تجار و شرکت های تجاری از استقبال بی نظیری مواجه شده است.

فیس بوک مسنجر در رده هفتم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

فیس بوک مسنجر در رده هفتم امن‌ ترین پیام‌ رسان‌ های دنیا

پیام رسان فیس بوک مسنجر نیز از سیستم رمزنگاری پیشرفته end-to-end encryption و همچنین مکالمات محرمانه استفاده می کند و طبق گزارش های منتشر شده، کاربران فیس بوکی از این پیام رسان استقبال زیادی کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.