دوشنبه، ۲۸ خرداد ۹۷ - ۱۰:۴۵
امن ترین پایتخت دنیا

امن ترین پایتخت دنیا در برابر حملات موشکی توسط یک نشریه آمریکایی معرفی شد و به علاوه اکثر قریب به اتفاق رسانه ای…

امن ترین پایتخت دنیا در برابر حملات موشکی توسط یک نشریه آمریکایی معرفی شد و به علاوه اکثر قریب به اتفاق رسانه ای ها در سراسر دنیا معتقدند ، شهر مسکو امن ترین پایتخت دنیا در برابر بروز هرگونه حمله موشکی و هسته ای است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

امن ترین پایتخت دنیا توسط چند نشریه آمریکایی و بخصوص نشریه The National Interes جدیا معرفی شده و در این میان شهر مسکو روسیه را امن ترین شهر دنیا در برابر حملات موشکی و جنگ هسته ای اعلام کرد. در مقاله ای که به همین نام در سایت این نشریه به چاپ رسید اعلام شد پایتخت روسیه با داشتن دفاع ضد هوایی فوق العاده هوشمند تنها شهری است که می تواند از حملات موشکی و هسته ای در امان باشد.

امن ترین پایتخت دنیا

این نشریه در ادامه نوشته است که سامانه موشک های دفاعی A-35 در زمان شوروی سابق مسئولیت محافظت از پایتخت را در صورت حملات هسته ای بر عهده داشتند.

در ابتدا تنها ۳۲ موشک از مسکو محافظت می کردند که این موضوع در دهه ۱۹۷۰ میلادی و در زمان جنگ سرد تغییر کرده و با ورود سامانه موشک های دفاعی A-135 تعداد موشک ها به ۱۰۰ فروند افزایش یافتند.

جزئیات دقیق از محل، توان تخریب، برد و شعال عملیاتی این موشک ها در رده به کلی سری قرار دارد ولی این موضوع که مسکو حتی از واشنگتن نیز در این رابطه امن تر است، به شدت مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

[highlight]منبع[/highlight]   sputniknews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.