امکان خرید تضمینی فرآورده‌های گوشتی وجود ندارد

معاون بهبود تولید دام جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی گفت: امکان خرید تضمینی فرآورده‌های گوشتی و لبنی وجود ندارد.

حسین صفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، در خصوص امکان خرید تضمینی فراورده‌های گوشتی و لبنی دولت از دامداران، اظهار کرد: چون تولید بیش از نیاز نیست امکان خرید تضمینی وجود ندارد ولی در مورد برخی محصولات دامی مانند شیر به دنبال خرید توافقی هستیم.

وی با اشاره به اینکه شش میلیون دام سبک و حدود 300 هزار دام سنگین در استان وجود دارد از برنامه‌ریزی دولت و واردات محموله 10هزار تنی جو و توزیع آن بین شهرستان‌هایی که تحت تاثیر خشکسالی هستند خبر داد.

صفرپور با بیان اینکه نیاز استان پنج میلیون تن علوفه است، اظهار کرد: تأمین علوفه دام استان وظیفه دولت نیست.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با اشاره به ممنوعیت صدور دام تا سال گذشته، اظهار کرد: امسال به دلیل پایین بودن قیمت دام و خشکسالی که هزینه دام را افزایش داده است صادرات دام سبک آزاد و تنها منوط به پیشنهاد به دامپزشکی استان و موافقت این سازمان است.

صفرپور هدف از تشویق صادرات را حمایت از تولید کننده دانست و افزود: در مورد دام سبک دچار چالش هستیم و به منظور رونق بخشیدن به بازار راکد داخلی باید به صادرات ورود پیدا کنیم.

وی از بازاریابی در خارج از کشور خبر داد و اظهار کرد: با توجه به نقش صادرات در رونق تولید از ابتدای سال جاری بیش از 4000 تن گوشت مرغ، حدود 6000 تن تخم‌مرغ و همچنین چندین محموله دام سنگین به آسیای میانه صادر کرده‌ایم.

وی استان خراسان‌رضوی را از استان‌های تأثیرگذار در حوزه تولیدات دامی دانست و افزود: استان دارای ظرفیت بالقوه بسیار بالاست که نیازمند ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*