یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۸

نماینده مردم شهرستان‌های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: 42 هزار نفر از مردم بم به بانک‌ها بدهکار هستند…

نماینده مردم شهرستان‌های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: 42 هزار نفر از مردم بم به بانک‌ها بدهکار هستند و با توجه به بدهی‌های سررسید شده، تسهیلات و در نتیجه اشتغال قفل شده و هیچ کس در بم نمی تواند تسهیلات دریافت کند.

حجت الاسلام “موسی غضنفرآبادی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، درباره خشکیدگی خوشه خرما در شرق استان کرمان اظهارکرد: موضوع خشکیدگی خوشه خرما در شهرستان های ریگان، فهرج و نرماشیر بیشتر از مناطق دیگر است.

وی افزود: این مسئله را در سفر اخیر به وزیر کشور اعلام کرده و یادآور شدم که شرایط بحرانی منطقه درک شود و در مجلس نیز به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده‌ام.

غضنفرآبادی با اشاره به اینکه مقداری از محصول خرما در بم و روستاهای اطراف این شهرستان باقی مانده، تصریح کرد: نرخ خرما در فصل برداشت مناسب نیست.

وی ادامه داد: با وزیر جهاد کشاورزی صحبت کرده‌ایم که تسهیلاتی برای خرید خرما در نظر بگیرند تا نرخ کاهش پیدا نکند و مردم نیز نباید شتابزده عمل کنند، زیرا نرخ افزایش می‌یابد.

نماینده مردم شهرستان‌های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید حاصل دسترنج یک ساله کشاورزان به راحتی از دستشان خارج شود و در شهرستان‌های شرقی از خریداران با انصاف استقبال می‌کنیم و باید شرایط کشاورزان درک و زحمتشان لحاظ شود.

وی گفت: پیش بینی می‌کنیم با توجه به در نظر گرفتن تسهیلاتی برای خرید، نرخ خرما افزایش پیدا کند و در صورتی که افزایش نداشته باشد، نرخ توافقی را با دولت در میان گذاشته و تلاش می‌کنیم کشاورزان متضرر نشوند.

غضنفرآبادی در ادامه تصریح کرد: در سفر وزیر کشور به استان کرمان بحث وام‌های قبل از زلزله بم را مطرح کردم که ایشان قول‌هایی برای پیگیری این مشکل دادند.

وی بیان کرد: 42 هزار نفر از مردم بم به بانک‌ها بدهکار هستند و با توجه به بدهی‌های سررسید شده، تسهیلات و در نتیجه اشتغال قفل شده و هیچ کس در بم نمی‌تواند تسهیلات دریافت کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *