دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۶

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس، گفت: در بازدید استاندار کرمان از شهرستان‌های سیرجان و بردسیر، استاندار پیگیری بحث ستاد پسته کشور…

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس، گفت: در بازدید استاندار کرمان از شهرستان‌های سیرجان و بردسیر، استاندار پیگیری بحث ستاد پسته کشور را به مردم استان کرمان قول داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «شهباز حسن‌پور بیگلری» در خصوص بخش کشاورزی استان کرمان، گفت: باتوجه به اینکه پسته از کالاهای استراتژیک و با ارزش افزوده زیاد در استان کرمان محسوب می‌شود اما متأسفانه هم‌اکنون وضعیت تولید و بازار پسته دراین استان بسیار وخیم و بحرانی است.

این نماینده‌ی مردم در مجلس نهم، اظهار کرد: متأسفانه تاکنون ستاد پسته کشور برنامه‌ریزی جدی و کارشناسانه‌ای برای وضعیت بازار پسته در آینده و شناسایی برند پسته‌ی ایرانی در بازارهای جدید هدف انجام نداده است.

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بازدید هفته‌ی گذشته استاندار کرمان از شهرستان‌های سیرجان و بردسیر، استاندار پیگیری بحث ستاد پسته کشور را به مردم استان کرمان وعده داد.

حسن‌پور افزود: چندی پیش نشستی با وزیر جهاد کشاورزی داشتم که در این نشست وزیر اعلام کرد که جلسه‌ای با ستاد پسته کشور داشته است که بی‌شک برای بهبود وضعیت بازار پسته جلسات بعدی با ستاد را جدی‌تر پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در نشست اخیر خود با مجمع نمایندگان استان کرمان در اختیار قرار دادن تسهیلات لازم به تجار و خریداران پسته را وعده داد.

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چندی پیش جلسه‌ای با شرکت پسته سیرجان داشتیم که در این جلسه شرکت پسته سیرجان اعلام کرد که با بانک کشاورزی و بانک ملت در حال رایزنی برای اخذ تسهیلات بیشتر است.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس، گفت: استاندار به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بازدید از بخش‌های مختلف مجموعه‌های کشاورزی شهرستان سیرجان و بردسیر حل مشکلات آبرسانی را به کشاورزان و روستائیان از طریق دولت وعده داد.

وی درباره‌ی وضعیت آب استان کرمان نیز گفت: متأسفانه مردم استان کرمان به‌ویژه شهرستان‌های سیرجان و بردسیر با معضل کمبود شدید آب شرب دست و پنجه نرم می‌کنند طوریکه هم‌اکنون 950 روستای منطقه با تانکر آبرسانی می‌شود.

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متأسفانه برخی مناطق عشایری استان کرمان هنوز از نعمت آب شرب بهره‌مند نیستند از همین‌رو تأمین آب آشامیدنی شهرستان‌های سیرجان و بردسیر باید هر چه سریع‌تر در دستور کار وزیر نیرو قرار گیرد.

این نماینده‌ی مردم در مجلس نهم، خاطرنشان کرد: هفته‌ی پیش استاندار استان کرمان از شهرستان‌های سیرجان و بردسیر بازدیدی داشت و با حضور در جمع گروه‌های مختلفی از مردم قول مساعدت در برطرف کردن مشکلات منطقه از جمله تأمین آب شرب روستاها و عشایر و خارج شدن از وضعیت رکود در بازار را داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.