شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۶

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: پیشرفت های نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون به جایگاهی رسیده است که…

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: پیشرفت های نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون به جایگاهی رسیده است که پاسخ آن برای تهدیدکنندگان کشورمان، واکنشی سخت خواهد بود.

به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی،امیر دریادار حبیب الله سیاری روز جمعه در یادواره سرلشگر شهید منفرد نیاکی که در روستای نیاک از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل برگزار شد، افزود: ارتش ایران در منطقه و در فرا منطقه همه چیز را رصد می کند و هرگونه حرکتی را تحلیل می کند و متناسب با موقعیت ، ظرفیت های لازم را در نیروهای مسلح ایجاد می کند.

وی ادامه داد: اکنون با تلاش و همت شبانه روزی نیروهای جان بر کف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امنیت کالا و ناوگان باربری خطوط کشتیرانی ایران در دریاهای آزاد و اقیانوس ها در کنترل کامل است و جواب دندان شکنی در صورت حمله دزدان دریایی خواهد داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، با تاکید بر این که از رصد تهدیدات دشمن غافل نیستیم، گفت: ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح اجازه هیچ حرکتی را به دشمنان نخواهد داد و هر تهدیدی که جنبه عملی و عینی به خود گیرد در همان ابتدا سرکوب خواهد کرد.

امیر دریادار سیاری، به انجام ماموریت ناوگروه های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد، خلیج عدن، دریای سرخ و غیره اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی افتخار آفرینی می کنند و در جنگ سخت تمام تجهیزات را برای مقابله با دشمن به کار می گیریم.

وی، دشمن شناسی، دشمن ستیزی، امید به آینده، توکل به خداوند، مدیریت جهادی، علم و دانش و مومن بودن را نشان دهنده اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دانست و با تاکید بر آمادگی برای مقابله با جنگ نرم و سخت دشمنان، خاطرنشان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس در مقابل جنگ سخت رژیم بعثی ایستادگی کردند و پیروز شدند وامروز نیز از هیاهوی دشمن هراسی ندارد و در مقابل هر دشمنی ایستادگی خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به راهکاری های مقابله با جنگ نرم دشمن اشاره کرد وگفت: ولایتمداری نخستین راهکار مقابل با تهاجم فرهنگی دشمن است و آنچه مقام معظم رهبری می فرماید باید دنبال کنیم.

امیر سیاری در بخش دیگری از سخنان خود، اقتدار و سربلندی امروز کشور را به برکت خون های پاک شهیدان و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد:اگر در عرصه های بین المللی مسؤولان سیاسی ایران با اقتدار سخن می گویند،این قدرت را مرهون خون شهدا هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش از سرلشکر شهید منفرد نیاکی به عنوان مرد شکست ناپذیر دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت: شهید منفرد نیاکی پس از بازنشستگی نیز دست از مجاهدت ها نکشید و تا پای شهادت از کشور دفاع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.