شنبه، ۰۲ بهمن ۹۵ - ۰۸:۳۷
خودروهاي بي کيفيت اما گرانقيمت چيني در ايران

در میان خودروهای چینی مونتاژ شده در ایران دو خودرو ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X این روزها با اعلام رده بندی…

در میان خودروهای چینی مونتاژ شده در ایران دو خودرو ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X این روزها با اعلام رده بندی کیفیت خودروهای تولید داخل به عنوان بی کیفیت های گرانقیت از آن ها یاد شده و جالب است که همین دو خودرو بی کیفیت با قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X که در اوایل عرضه آن ها به بازار مورد توجه خریداران نیزقرار گرفتند این روزها بر اساس جدیدترین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در کنار ۱۱ مدل خودروی سواری تولید داخل دیگر در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.

ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X

ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X اگر چه فروش قابل توجهی در بازار داشته اند اما این دو خودرو در کنار خودروهای دیگری شامل سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا، تیبا هاچ‌بک، ام‌وی‌ام S ۱۱۰، پژو پارس، سمند، پژو ۴۰۵ که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را در ارزیابی‌ها کسب کرده‌اند در رده خودروهای بی کیفیت و گرانقیمت قرار گرفتند.

بد نیست بدانید که در مدل ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند که یک ستاره پایین‌ترین سطح کیفی و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

البته نکته قابل توجه در بررسی وضعیت تولید و عرضه خودروهای داخلی یاد شده این است که در میان این خودروها ۹ مدل در بازه قیمتی کمتر از حدود ۳۵ میلیون تومان و به اصطلاح در رده کم‌ قیمت‌ترین خودروهای داخلی قرار دارند، ولی دو مدل از آنها در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند. این در حالی است که خودروسازان معتقدند بین کیفیت و قیمت خودرو رابطه مستقیمی وجود دارد.

با این حال دو خودروی ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X در حالی در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن (سطح یک ستاره از پنج ستاره کیفی) تولید می‌شوند که قیمت‌های فروش آنها پایین هم نیست. در حال حاضر ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ با دنده دستی به قیمت حدود ۵۶ میلیون تومان و لیفان ۶۰ X با دنده دستی به قیمت حدود ۵۳ تا ۵۴ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. البته گویا مدل دنده دستی لیفان ۶۰ X مدتی است که تولید نمی‌شود.

ام‌ وی‌ ام ۵۵۰

ام‌ وی‌ ام ۵۵۰

نگاهی به سایت دو شرکت کرمان موتور و مدیران خودرو به عنوان مونتاژکننده محصولات لیفان و ام‌وی‌ام در ایران نشان می‌دهد که قیمت فروش مدل دنده اتوماتیک لیفان ۶۰ X نیز حدود ۶۷ میلیون تومان و قیمت مدل دنده اتوماتیک ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ حدود ۶۴ میلیون تومان است.

یک دیدگاه برای “ام‌ وی‌ ام ۵۵۰ و لیفان ۶۰ X دو خودرو بی کیفیت اما گرانقیت !”

  1. سردار گفت:

    واقغا گرونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.