چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۷

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، “مارتین شولتز” سیاستمدار 58 ساله عضو حزب سوسیال دمکرات آلمان در سمت خود به…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، “مارتین شولتز” سیاستمدار 58 ساله عضو حزب سوسیال دمکرات آلمان در سمت خود به عنوان رئیس اتحادیه اروپا ابقا شد. این اقدام در پی توافق پیشین احزاب محافظه کار و سوسیالیست در دوره جدید قانونگذاری اتحادیه اروپا انجام گرفت.

شولتز امروز سه شنبه در رای گیری نمایندگان پارلمان اروپا در استراسبورگ همانند دوره نخست ریاست خود، اکثریت آرا را از آن خود کرد به طوری که از مجموع 612 رای 409 نماینده به این سیاستمدار آلمانی رای دادند. به این ترتیب وی نخستین فردی است که برای دو دوره متوالی به این سمت انتخاب می شود.

شولتز که پیشتر از نامزدهای اصلی ریاست کمیسیون اروپا و رقیب جدی “ژان کلود یونکر” به شمار می رفت پس از رایزنی با مقامات حزبش و توافق با یونکر از این نامزدی انصراف داد. وی از این اقدام به عنوان نشانه ای مثبت برای دموکراسی و توافق و همکاری زودهنگام بین کمیسیون و پارلمان اروپا نام برد.

شولتز همچنین با اشاره به نظر مثبت پارلمان به انتخاب یونکر به عنوان رئیس کمیسیون اروپا ابراز امیدواری کرد دو هفته آینده نمایندگان پارلمان با رای اعتماد خود به این سیاستمدار لوکزامبورگی مسیر فعالیت وی در سمت جدید را فراهم می کنند. انتظار می رود احزاب دمکرات مسیحی که با کسب 221 کرسی پارلمان اروپا فراکسیون اکثریت را تشکیل داده اند بیشتر سمت های اجرایی پارلمان را تصاحب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.