پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۰

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید عصر پنجشنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وی، خطاب به ˈ سید حسن…

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید عصر پنجشنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وی، خطاب به ˈ سید حسن قاضی زاده هاشمیˈ، گفت: شما مدیر توانمندی و متقی با سوابق روشن و مردی توانمند در سازندگی هستید.

این مرجع در بخش دیگری از سخنانش گفت: بیمارستان های کشور باید از نظر تقوا، عفت و حجاب کامل، بیشتر مورد توجه قرار گیرد

وی توجه به بهداشت روان جامعه را مهم توصیف کرد و افزود: از این که وزارت بهداشت به این مساله توجه کافی دارد، خرسندیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به سیاست های گذشته در مساله کنترل جمعیت گفت: این که زایمان طبیعی رایگان شد بشارت خوبی است و تا امکان دارد باید قانونی تهیه شود که همه زایمان ها طبیعی باشد و پزشکان در بیمارستان ها به جز موارد خاص مجاز به زایمان از نوع دیگر نباشند.

وی لغو برخی قوانین مربوط به کنترل جمعیت در مجلس را خواستار شد و گفت: کنترل جمعیت، نسخه ای از خارج برای ضربه زدن به جمعیت ما بود که به سمت پیری برود از این رو دولت لایحه ای بدهد که این گونه قوانین اصلاح شود.

آیت الله سبحانی گفت: کلید بسیاری از امور در افزایش جمعیت در دست وزارت بهداشت است و این وزارتخانه باید در راستای لغو قوانین موجود تلاش کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت و برنامه های دولت یازدهم درعرصه بهداشت و درمان و نیز چشم انداز اقدامات آتی در استان قم ارایه کرد.

قاضی زاده هاشمی چهارشنبه شب وارد قم شد، وی در این سفر که پنجشنبه شب ادامه می یابد با جمعی از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

وزیر بهداشت همچنین از برخی مراکز درمانی و آموزشی قم بازدید خواهد کرد و در جلسات مشترکی با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم شرکت خواهد کرد.

بررسی و چاره جویی برای رفع معضلات بهداشت و درمان در استان قم از مهمترین اهداف سفر وزیر بهداشت به این شهر است. ک/3

7408 / 380/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.