چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۴:۵۵

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی از انتخاب دو تن از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در جلسه امشب شورا خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس،…

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی از انتخاب دو تن از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در جلسه امشب شورا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه 747 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی درخصوص اهم موارد مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه رئیس‌جمهور ضمن تبریک ایام ولادت‌های شعبانیه و گرامی‌داشت یاد و راه بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) بر ایجاد یک بیداری بزرگ در جهان بشریت به‌ویژه جهان اسلام توسط ایشان و استفاده جمهوری اسلامی ایران از ثمرات این تفکر تأکید کرد.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: روحانی همچنین انتخاب مقام معظم رهبری با کار بزرگ مجلس خبرگان در آن زمان را نیز مورد اشاره قرار داد.

مخبر دزفولی در ادامه از تقدیر و تشکر اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از دولت یازدهم به‌ویژه رئیس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: به حمدلله این طرح با رضایت‌مندی خوبی در کشور در حال اجراست که وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی نیز اهتمام خوبی برای اجرای آن دارد که قابلیت‌های خوبی نیز در این وزارتخانه در این زمینه به وجود آمده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ادامه از انتخاب دو تن از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

مخبر دزفولی گفت: در این جلسه مرتضی هاشم‌زاده چالشتری به‌عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رضا چمن به‌عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران افزود: امیدواریم سایر روسای دانشگاه‌های کشور که در مسیر انتخاب شدن هستند نیز در جلسات آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به انتخاب آنها تصمیم‌گیری لازم به‌عمل آید.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: دستور مهم دیگر جلسه امروز، بررسی موضوع نمادها و نشان‌های ایرانی اسلامی به‌ویژه نوشت‌افزار و اسباب‌بازی بود که در مسیر تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و امیدواریم در جلسه آینده این موضوع به تصویب نهایی برسد و در مسیر ابلاغ قرار گرفته تا پیش از شهریور ماه دستگاه‌های ذی‌ربط تمهیدات لازم را در این زمینه اتخاذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.