جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، علی صالح آبادی با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی…

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، علی صالح آبادی با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی بورس که به ریاست وزیر اقتصاد، در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، از تصویب انتشار اوراق سپرده کالایی در بورس کالای ایران و تخفیف 80 درصدی سهم ارکان بازار از کارمزد معاملات صندوق توسعه بازار سرمایه خبر داد.

وی افزود: براساس این مصوبه، مقرر شد انتشار اوراق گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران، ابتدا از برخی کالاها شروع شده و به تدریج، درخصوص سایر کالاها نیز توسعه یابد.

دبیر شورای عالی بورس همچنین با اشاره به تأکید اعضای شورای عالی بورس بر لزوم اتخاذ سازوکارهای حمایتی از صندوق توسعه بازار سرمایه و اعطای مشوق های لازم در این خصوص، افزود: با تصویب شورای عالی بورس، مقرر شد کارمزد ارکان بازار، شامل سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از محل معاملات صندوق توسعه بازار سرمایه، با 80 درصد تخفیف، محاسبه و پرداخت شد.

سخنگوی سازمان بورس، معافیت اسناد خزانه اسلامی از ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار را از دیگر مصوبات نشست اخیر شورای عالی بورس برشمرد.

در این نشست، همچنین محمد سلطانی به عنوان عضو اصلی و مهدی ابراهیمی به عنوان عضو علی البدل هیأت داوری بازار سرمایه، انتخاب شدند.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.