چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با ارسال خبری برای رسانه ها به انتشار برخی اخبار پیرامون…

به گزارش خبرنگار مهر روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با ارسال خبری برای رسانه ها به انتشار برخی اخبار پیرامون آنچه فرآیند بازسازی و نوسازی وسایل منزل «سیمین دانشور و جلال آل‌احمد» واکنش نشان داد و با ارسال تصاویری محل نگاهداری این وسائل را  نشان داد.

در همین زمینه مدیر روابط عمومی و مشاور هنری شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران نیز عنوان کرد: در تمام پروژه‌های از این دست به دلیل این که وسایل آسیب نبینند، ثبت و بسته‌بندی شده و به انبار برده می‌شوند و بعد از انجام بازسازی دوباره به محل برگردانده می‌شوند.

به گفته «محمد مهدی خاتمی» در ادامه سیاست‌های فرهنگی شهرداری تهران مبنی بر ماندگارسازی خانه بزرگان و مشاهیر ایران، خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور زوج صاحب نام عرصه ادبیات معاصر ایران توسط شهرداری منطقه یک، تملک و جهت مرمت و بهسازی تحویل شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شده است.

خاتمی در ادامه افزود: به محض تحویل گرفتن تمام وسایل منزل این زوج، این وسایل به انبار شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران منتقل شده تا پس از بهسازی و مرمت دوباره به محل منتقل شود.

این خبر در حالی درج می شود که بسیاری از وسایل موجود در این منزل دارای ارزش تاریخی بوده و در مواردی از سوی آل احمد و دانشور تهیه و در محل آن منزل قرار داده شده بودند. به گفته نزدیکان سیمین دانشور وی در سال های اخیر حتی چینش مبلمان منزل پس از فوت آل احمد را تغییر نداده بود اما شهرداری منطقه یک تمامی آنها را به یکباره جمع و در کارتن به محل به رعم خود امن منتقل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.