شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد قلمکاریان امروز شنبه در جمع خبرنگاران در این ارتباط اظهار داشت: در سال اقتصاد و فرهنگ با…

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد قلمکاریان امروز شنبه در جمع خبرنگاران در این ارتباط اظهار داشت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نهمین جشنواره مطبوعات و نمایندگی های خبرگزاری های داخلی را با مشارکت دستگاه ها و نهادهای تخصصی و صنفی رسانه ای و با هدف افزایش رقابت تاثیرگذار در رشد کیفی و محتوایی برگزار می کند.

وی افزود: تمامی نویسندگان، روزنامه نگاران، و خبرنگاران مطبوعات محلی، نمیاندگی نشریات سراسری و نمایندگی خبرگزاری های فعال در استان می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه این جشنواره شامل دو بخش مجزا است، تاکید کرد: در بخش حرفه ای و فنی اهالی رسانه های استان می توانند آثار خود در زمینه های سرمقاله و یادداشت، مقاله، عکس، طراحی و گرافیک، گزارش، مصاحبه، خبر، تیتر، طنز تصویری (کاریکاتوری) و طنز مکتوب را حداکثر در سه رشته و در هر رشته حداکثر چهار اثر به دفتر جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه در رشته های عکس، طنز تصویری و طنز مکتوب محدودیت ارسال اثر وجود ندارد، تاکید کرد: در بخش موضوعی نیز 31 نهاد و ارگان با اداره ارشاد اصفهان در داوری و اهدای جوایز همکاری می کنند.

قلمکاریان با تاکید بر اینکه آثار ارائه شده باید تولیدی باشد، اضافه کرد: اهالی رسانه در بخش موضوعی جشنواره مطبوعات تنها می توانند در رشته های مقاله، مصاحبه، گزارش و خبر و بدون محدودیت تعداد آثار خود را ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه در بخش موضوعی سایت های دارای مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات نیز می توانند شرکت کنند اما ارائه تصویر مجوز به همراه اثر الزامی است، بیان داشت: متقاضیان می توانند یک اثر را در چند بخش ارسال کنند اما برای هر اثر باید به صورت مجزا فرم شماره یک یا دو را تکمیل و همراه یک نسخه از اثر به دبیرخانه ارسال کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان درباره داوری آثار ارسالی نیز گفت: آثار ارسالی به بخش حرفه ای و فنی توسط اساتید دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داوری می شود و آثار بخش موضوعی نیز  توسط داوران تخصصی مرتبط با موضوع مورد نظر داوری می شود.

وی بابیان اینکه آثار چاپ شده در بولتن های داخلی و نشریات دانشجویی مورد قبول در این جشنواره نیست، گفت: نام نگارنده اثر باید در اثر درج شده باشد و در صورتی که مطالبی بدون نام و یا با نام مستعار به چاپ رسیده، تایید مدیر رسانه الزامی است.

قلمکاریان با بیان اینکه برای طرح ریزی جشنواره امسال جلسات متعددی با اصحاب رسانه و فرهنگ و اندیشمندان برگزار شده است، تصریح کرد: انتقادهایی که اهالی رسانه در سال گذشته برای داوری بخش موضوعی داشتند بر این مبنا که آثار انتقادی توسط ارگان مربوطه نادیده گرفته شده و یا برخی نهادها بدون داوری آثار و به صرف فعال بودن دست به انتخاب یک خبرنگار می زدند در جشنواره سال جاری برطرف شده است.

وی اضافه کرد: بر این مبنا داوری بخش موضوعی توسط دو داور انجام و یکی از آنها از اداره ارشاد به ارگان مربوطه معرفی می شود تا داوری آثار این بخش با رعایت اصل انصاف انجام شود.

به گزارش مهر مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره مطبوعات و نمایندگی خبرگزاری های داخلی استان اصفهان تا پایان وقت اداری 30 خردادماه سال جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *