دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۱

اداره ارشاد ديني وابسته به وزارت دفاع بحرين، كتاب‌هايي را منتشر كرده كه حاوي مطالبي تكفيري و توهين‌آميز عليه شيعيان هستند. به گزارش…

اداره ارشاد ديني وابسته به وزارت دفاع بحرين، كتاب‌هايي را منتشر كرده كه حاوي مطالبي تكفيري و توهين‌آميز عليه شيعيان هستند.

به گزارش فارس به نقل از شبكه العالم، كتاب «نور سنت و تاريكي‌هاي بدعت در كتاب و سنت» نوشته فردي به نام «سعيد القحطاني»، شيعيان را به خاطر اعتقاداتشان مانند زيارت اهل قبور و ضريح رسول اكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در عربستان، عراق و ايران كافر دانسته است.

در اين كتاب، شيعيان به عنوان رافضي، بدعت گذار و از فرقه‌هاي گمراه معرفي و فرقه‌هاي اسماعيليه، النصيريه، دروزيه همراه چند فرقه ديگر نيز به عنوان بخشي از شيعيان معرفي شده‌اند.

اين كتاب جشن‌ها و مراسم مربوط به ميلاد رسول اكرم(ص)، جشن گرفتن در مناسبت عروج پيامبر اكرم(ص) و جشن نيمه شعبان را مشابه اعياد يهوديان و مسيحيان دانسته است.

اداره ارشاد وزارت دفاع همچنين با هزينه خود كتاب ديگري را نيز از همين نويسنده با عنوان «نور توحيد و ظلمت‌هاي شرك در پرتو كتاب و سنت» چاپ كرده كه حاوي مطالب كفرآميز است. اين دو كتاب، ميان نيروهاي وزارت دفاع توزيع شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *