شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، پنجاهمین شماره دوماهنامه ادبی شوکران به تازگی روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها آمده است. این شماره شوکران، بعد از سرمقاله، با…

به گزارش خبرنگار مهر، پنجاهمین شماره دوماهنامه ادبی شوکران به تازگی روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها آمده است. این شماره شوکران، بعد از سرمقاله، با دو شعر از مفتون امینی و فرهاد عابدینی آغاز می‌شود. بخش اول این مجله، مربوط به شعر شاعران ایران است که بعد از امینی و عابدینی، اشعار این شاعران را در بر می‌گیرد: بهاره رضایی، واهه آرمن، علی عبداللهی، مهری شاه‌حسینی، رضوان ابوترابی، پوریا گل‌محمدی، یاسین نمکچیان، رسول علیپور، فروغ سجادی، پریناز فهیمی، ساره دستاران و حمیدرضا پورشبان.

در بخش بعدی که «یادداشت» است، دو مطلب از مرتضی مجدفر، میثم نبی و سید حسن شهرستانی درج شده است. این دو مقاله با عناوین «هر صفحه چهل تومان!» و «برنامه‌سازی روایت‌محور در رادیو کودک» چاپ شده‌اند.

بخش گفتگوی پنجاهمین شماره از شوکران، با گفتگو با شمس لنگرودی آغاز می‌شود. این بخش همچنین گفتگوی منتشرنشده‌ای با زنده‌یاد محمود کاشی‌چی را شامل می‌شود. این گفتگو سال گذشته با کاشی‌چی و به صورت چندنفره انجام شده است.

در قسمت شعر جهان هم آثاری از آنا آخماتووا، لارنس فرلینگتی و چند شعر از بانوان شاعر آلمانی و شاعران گرجی و تعدادی از آثار شاعران ترکیه با ترجمه احمد پوری، علیرضا بهنام، خسرو کیان راد و آیدین روشن چاپ شده است.

بخش بعدی این مجله، داستان ایرانی است که با داستان‌های «پنج کوه مقدس» از عبدالحسین فرزاد، «بازنشستگی ممنوع» از محمد علیزاده ثانی، «نویسندگان مشغول کارند» از محمد کیا و «آقای ایرانی کجاست؟» از امیررضا بیگدلی همراه است. بخش پایانی نیز، تازه‌های ادبیات و گفتگویی کوتاه با حمید پورکلباسی مدیر صحافی معین است.

این نشریه با 41 صفحه و قیمت 5 هزار تومان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.