جمعه، ۱۷ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۶

امروز روز خبرنگار است، روزی که خود آنها آرزو دارند مشکلاتی را که می‌نویسند و مسائلی که بدان می‌پردازند حل شود. خبرنگار خبرگزاری…

امروز روز خبرنگار است، روزی که خود آنها آرزو دارند مشکلاتی را که می‌نویسند و مسائلی که بدان می‌پردازند حل شود.

خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام در روز خبرنگار با چند نفر از خبرنگاران ایلامی وارد گفت‌وگو شد تا یک بار هم که شده انتظارات این قشر را در قالب گزارشی کوتاه بیاورد.

“فرج‌الله صیدمحمدی” اظهارکرد: خبرنگاران بدون لکنت زبان به انتقاد منصفانه و سازنده پرداخته و مسائل و مشکلات مردم را بر ملاحظات دولتی ترجیح دهند.

“مهدی کاکاخانی” گفت: انتظار من به عنوان یک خبرنگار در حوزه اطلاع‌رسانی امنیت و احترام و فراهم شدن فضای بدون استرس برای پرداختن به رسالت خطیر خبرنگاری است.

“سیدخلیل سجادی” انتظار خود را این‌گونه بیان کرد: کاش مطبوعات عملاً رکن چهارم دموکراسی می‌شد و خبرنگاران عملا می‌دیدند وعده و وعیدهایی که به آنها داده می‌شود جامه عمل پوشانده شود.

“غلامرضا محمدمرادی” گفت: خبرنگاران لازم است که در نشر اخبار و رویدادهای جامعه تقوای الهی را پیشه کنند که البته تقوا به معنای عدالت و شفاف‌سازی است.

“حمزه عبدالهی‌پور” اظهارکرد: انتظارم این است که مدیران در هر زمان برای رفع مشکلات و پیگیری مطالبات مردم پاسخ‌گوی خبرنگاران باشند.

“محمدامین احمدبیگی” گفت: ای کاش خبرنگار فردی خارج از چارچوب تلقی نشود که تنها به دنبال برجسته کردن ضعف‌هاست، ای کاش بهترین خبرنگارها از نگاه مدیران کسانی نباشند که فقط تعریف و تمجید می‌کنند، ای کاش یک بار هم کسانی که ضعف‌ها را بررسی می‌کنند از طرف مدیران “آفرین” بشنوند.

“حجت نوروزی” گفت: خبرنگار باید ارزش و اهمیت قلم خود را دانسته و آنرا به هیچ بهایی نفروشد.

“عبدالرضا محمدی” اظهار کرد: خبرنگاران صدای مردم بی‌صدا باشند و تلاش کنند که در این مسیر و هنگامی که از این سمت بازنشسته می‌شوند شرمنده وجدان و اخلاق حرفه‌ای خویش نباشند و مسوولان نیز حسن نیت خبرنگاران را در ارائه مشکلات تشخیص و ارج نهاده و بدانند که اصحاب رسانه هدفی جز شناسایی کمبودها و مشکلات نداشته و به دنبال حل آنها هستند.

“حیدر داوودی” اظهار کرد: مدیران مسوول، سردبیران و خبرنگاران همگی باید بر مدار قانون حرکت کنند زیرا حرکت در این مدار زمینه رفع مشکلات است.

رییس خانه مطبوعات ایلام در پایان ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی استاندار ایلام گفت: امسال استاندار برای خبرنگاران سنگ تمام گذاشته است.

وی به تلاش‌های بی دریغ استاندار و مدیرکل حوزه استاندار برای تکریم خبرنگاران در روز خبرنگار اشاره و تصریح کرد: تعامل مدیریت ارشد استان با خانه مطبوعات به نوبه خود بی‌سابقه بوده است.

داوودی همچنین از زحمات شهرداری، اعضای شورای شهر، اتاق بازرگانی و خبرگزاری‌ها تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، مراسم گرامیداشت روز خبرنگار نوزدهم مرداد ماه راس ساعت 9.30 در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.