دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۱

رویکرد تفرقه افکنانه و توهین آمیز شبکه ماهواره ای منتسب به آقای حسن الهیاری واکنش مرجعیت شیعه را به دنبال داشت. به گزارش…

رویکرد تفرقه افکنانه و توهین آمیز شبکه ماهواره ای منتسب به آقای حسن الهیاری واکنش مرجعیت شیعه را به دنبال داشت.

به گزارش شفقنا، در پی رویکردهای تفرقه افکنانه و توهین آمیز آقای حسن اللهیاری در شبکه ماهواره ای “اهل بیت”، یکی از مومنان پرسشی را درباره اقدامات این شبکه از دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف داشته است.

دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی در پاسخ به این پرسش، با نقد جدی رویکرد آقای حسن اللهیاری و شبکه منتسب به او در توهین به مراجع و بزرگان تشیع و نمایندگان بارز مراجع شیعه همچنین یادآور شده اند: آقای حسن اللهیاری علاوه بر مراجع شیعه و نمایندگان بارز آنان، شخصیت ها و مقدسات اهل سنت را نیز با الفاظ درشت و احیانا توهین آمیز یاد می کند. این شیوه مغایر با تعالیم ائمه اطهار علیه السلام است و موجب تفرقه بین مذاهب اسلامی گشته و عواقب خطرناکی برای همزیستی مسالمت آمیز و سازنده مسلمانان مذاهب مختلف در بلاد اسلامی از جمله ترویج و ترغیب به خشونت و نزاع بین مسلمانان را به دنبال خواهد داشت. بر این مبنا مرجعیت شیعه ضمن نقد و تقبیح این گونه رفتار اختلاف انگیز آقای حسن اللهیاری و رسانه منتسب به او، مومنین را به هوشیاری در برابر این گونه اقدامات دعوت کرده و از مومنین می خواهد که فریب مظاهر بعضا جذاب این رسانه ها را نخورند و عواطف آنها موجب نشود که عواقب ناگوار و خظرناک این اقدامات تفرقه افکنانه و توهین آمیز نادیده گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.