سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۷

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احداث راه آهن غرب کشور در سال 80 آغاز و بنا شد که تا…

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احداث راه آهن غرب کشور در سال 80 آغاز و بنا شد که تا سال 94 تکمیل شود اما با این رویه تا 20 سال دیگر هم به بهره برداری نخواهد رسید.

به گزارش خانه ملت، فتح الله حسینی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 20 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به رئیس جمهور و وزرا گفت: منطقه ویژه اقتصادی قصر شیرین با گذشت 4 سال از تصویب آن هنوز عملیاتی نشده و انتظار می‌رود که برای تحقق آن تلاش افزون صورت پذیرد.

وی در تذکر به رئیس جمهور گفت: احداث راه آهن غرب کشور در سال 80 آغاز و باید تا سال 94 تکمیل شود اما با رویه فعلی تا 20 سال دیگر هم امکان بهره برداری از آن میسر نخواهد شد.

وی همچنین در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واگذاری 4 هزار هکتار از مراتع عشایر به صورت غیرقانونی به بنیاد مستضعفان بیان داشت: این موضوع باعث می‌شود که عشایر مجبور به پناه بردن به شهرها شوند.

حسینی در تذکر به وزیر نیرو و اشاره به نزدیکی به ماه مبارک رمضان افزود: ابرسانی به 80 روستای گیلان غرب، قصر شیرین و پل ذهاب باید به صورت اورژانسی مورد توجه وزارت نیرو قرار گیرد.

وی به رئیس جمهور نیز گفت: حق نوار مرزی و بدی آب و هوا برای کارکنان مرزی باید در نظر گرفته شود و انتظار داریم که شاهد حل این مشکل باشیم.

وی در تذکر به هیات رئیسه مجلس گفت: چرا قانون وضع شده حقوق رزمندگان با تاخیر پرداخت می شود.

وی همچنین به دولت ها تذکر داد که چرا در یک برنامه مشخص عمل نمی‌کند به نحوی که ابتدا مردم را وادار به سرمایه گذاری و بعد از آن مسیر را تغییر می‌دهند به نحوی که امروز در قصر شیرین به دلیل تردد روزانه 10 هزار زوار 35 هتل احداث شده اما اکنون اکثر آنها ورشکست و یا متواری شده اند و انتظار می رود که هیات رئیسه مجلس و دولت فکری برای این اشخاص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.